10 студентів одеських ВНЗ стали учасниками проєкту «Дуальна освіта» ДТЕК Одеські електромережі
Проєкт «Дуальна освіта» ДТЕК Одеські електромережі розрахований на студентів 2-4 курсів профільних ВНЗ*, що навчаються за спеціальністю «Енергетика». Учасники проєкту здобувають освіту за спеціальною системою, в якій 40% часу відведено на навчання на базі навчального закладу, а 60% − на практику в реальних умовах виробництва. Завдяки проєкту студенти можуть одночасно навчатися і працювати за фахом, що є вагомою підтримкою для молоді в сучасних умовах воєнного стану в країні.
«Люди — це найбільша цінність компанії. ДТЕК Одеські електромережі підтримує талановиту молодь через проєкт „Дуальна освіта“, який ми запустили у 2020 році в партнерстві з профільними навчальними закладами. Не зважаючи на виклики пандемії та повномасштабне вторгнення, за 3 роки вже 48 студентів скористалися програмою навчання. Вони поєднували теорію з практикою на обладнанні, з яким працює сучасний оператор системи розподілу. З них 63% (33 студенти) отримали постійну роботу в компанії», − підкреслив Дмитро Григор’єв, генеральний директор ДТЕК Одеські електромережі.
Учасники проєкту «Дуальна освіта» на час проходження практики офіційно працевлаштовані та отримують всі соціальні гарантії. З кожним укладається тристоронній договір на здобуття освіти за дуальною формою, а також строкова трудова угода. Для того, щоб стати учасником проєкту «Дуальна освіта», студент має здобувати освіту за спеціальністю, яка пов’язана з енергетикою. Також він повинен навчатися на 2-4 курсі одного з навчальних закладів, що уклав угоду з ДТЕК Одеські електромережі. Далі достатньо заповнити анкету та пройти відбір. За кожним студентом закріплений професійний наставник, який супроводжує на всіх етапах практичної частини навчання.
Компанія зацікавлена у професійній підготовці майбутніх енергетиків, які прийдуть на зміну тим фахівцям, що наразі стоять на варті енергетичного фронту. Адже потрібно буде не лише відновлювати зруйноване ворогом, а й створювати нову енергоінфраструктуру — основу для відбудови України та економіки. Тож бізнес працює на принципах рівності, сталого розвитку та створення безбар’єрних умов для навчання майбутніх енергетиків.
«Пройти програму дуального навчання мені запропонували викладачі в коледжі. Певно, побачили в мені потенціал. Я задоволений своїм вибором, адже це навчання — не тільки „суха“ теорія в книжках, а реальна можливість попрацювати зі справжнім обладнанням. Також у нас чудові наставники, дякую їм за підтримку. Я перший енергетик у своїй сім’ї. Хто зна, можливо я започаткую нову династію у своїй родині», — поділився враженнями Артем Братанов, учасник проєкту «Дуальна освіта».
ДТЕК є підписантом Глобального договору ООН, і проєкт «Дуальна освіта», безпосередньо, відповідає цілям цього документа. Зокрема, цілі № 4, яка передбачає можливість для кожного здобувати якісну освіту. А також цілі № 8, яка декларує економічне зростання та право на гідну заробітну плату. Подібні програми, особливо зараз, є підтримкою талановитої української молоді. А ще — націлені не лише на відновлення після бойових дій, а й на довготривалу перспективу та розвиток України. ДТЕК Мережі є учасником спільноти «Бізнес без бар'єрів» і проєкт «Дуальна освіта» входить до переліку кращих кейсів на державному порталі для підприємців «Дія.Бізнес». Проєкт визнаний успішним прикладом створення можливостей навчання та працевлаштування для української молоді під час повномасштабної війни.
* Довідково. Профільні навчальні заклади Одещини, які сьогодні беруть участь у проєкті «Дуальна освіта» ДТЕК Одеські електромережі:
- Ізмаїльський агротехнічний коледж;
- Фаховий коледж нафтогазових технологій, інженерії та інфраструктури сервісу ОНТУ;
- Одеський національний технологічний університет;