380 бюджетних установ Донецької області з 1 січня оплачують електроенергію за завищеним тарифом
380 бюджетних установ в Донецькій області з 1 січня 2021 роки не вибрали вигідного постачальника на вільному ринку електроенергії, оскільки вчасно не провели тендерні процедури щодо вибору постачальника. Згідно з вимогами Закону «Про ринок електроенергії», вони стали клієнтами постачальника «останньої надії» (ПОН), з яким можуть співпрацювати не більше 90 днів. При цьому тариф на електроенергію у постачальника «останньої надії» в середньому на 25% вище в порівнянні з іншими постачальниками. * Відзначимо, що в Донецькій області 1165 бюджетних установ вже вибрали постачальника на вільному ринку.
Оператор системи розподілу ДТЕК Донецькі електромережі стурбований тим, що значна частина бюджетних закладів не провели вчасно тендерні процедури щодо вибору постачальника електроенергії на вільному ринку. Спираючись на дворічний досвід роботи в новому ринку електроенергії, компанія побоюється, що тариф ПОН може стати причиною формування заборгованості за електроенергію у бюджетних установ. Своєю чергою заборгованість може стати причиною припинення електропостачання як з ініціативи постачальника «останньої надії», так і оператора системи розподілу.
Для того, щоб купувати електроенергію у незалежного постачальника на вільному ринку за ринковою ціною всі бюджетні установи повинні укласти договір про постачання електроенергії за вільними цінами. Вибрати постачальника електроенергії можна на сайті ДТЕК Донецькі електромережі або на сайті НКРЕКП. Після вибору постачальника необхідно звернутися до обраного постачальника з документами, визначеними постачальником. Акцентуємо, що оператор системи розподілу надає послугу розподілу електроенергії та взаємодіє з усіма ліцензованими постачальниками на рівних недискримінаційних умовах.
ДТЕК Донецькі електромережі звертає увагу бюджетних організацій, що наявність договорів на розподіл і постачання електроенергії (за підсумками вибору постачальника) і оплата за електроенергію є вимогою Закону «Про ринок електроенергії».
Закликаємо керівництво бюджетних установ провести процедуру вибору постачальників електроенергії на вільному ринку (тендерні процедури) і укласти з ними договори. А розпорядників бюджету цих установ — Донецьку обласну адміністрацію, профільні міністерства і відомства — підвищити контроль оформлення документів і оплати за електроенергію підпорядкованими організаціями.
* Постанова від 9 вересня 2020 року N 1698 «Про встановлення тарифу на послугу постачальника» останньої надії «на IV квартал 2020 року».