440 бюджетних установ Донецької області з 1 січня ризикують залишитися без постачальника електроенергії з конкурентного ринку
440 бюджетних установ в Донецькій області з 1 січня 2021 року ризикують не встигнути вибрати вигідного постачальника на вільному ринку електроенергії, оскільки вони не провели тендерні процедури щодо вибору постачальника, що пов’язано з новими правилами функціонування ринку електроенергії. * Згідно з вимогами Закону «Про ринок електроенергії», вони зобов’язані будуть стати клієнтами постачальника «останньої надії» (ПОН), з яким можуть співпрацювати не більше 90 днів. При цьому тариф на електроенергію у постачальника «останньої надії» в середньому на 25% вище в порівнянні з іншими постачальниками. ** Відзначимо, що в Донецькій області 1115 бюджетних установ вже обрало постачальника на вільному ринку.
Оператор системи розподілу ДТЕК Донецькі електромережі стурбований тим, що значна частина бюджетних закладів не провели тендерні процедури з вибору постачальника і можуть стати клієнтами ПОН. Спираючись на дворічний досвід роботи в новому ринку електроенергії, компанія побоюється, що тариф ПОН може стати причиною формування заборгованості за електроенергію у бюджетних установ. Своєю чергою заборгованість може стати причиною припинення електропостачання як з ініціативи постачальника, так і ОСР.
Для того, щоб купувати електроенергію у незалежного постачальника на вільному ринку до 1 січня 2021 року всі бюджетні установи повинні укласти з договір про постачання електроенергії за вільними цінами. Вибрати постачальника електроенергії можна на сайті ДТЕК Донецькі електромережі або на сайті НКРЕКП. Після чого звернутися до обраного постачальника з переліком документів, які визначаються постачальником. Звертаємо увагу, що оператор системи розподілу надає послугу розподілу електроенергії та взаємодіє з усіма ліцензованими постачальниками на рівних недискримінаційних умовах.
ДТЕК Донецькі електромережі звертає увагу бюджетних організацій, що наявність договорів на розподіл і постачання електроенергії (за підсумками вибору постачальника) і оплата за електроенергію є вимогою Закону «Про ринок електроенергії». Закликаємо керівництво бюджетних установ своєчасно провести тендерні процедури та укласти договори з новими постачальниками електроенергії. А розпорядників бюджету цих установ — Донецьку обласну адміністрацію — проконтролювати оформлення документів і оплату за електроенергію підпорядкованими організаціями.
* З 1 січня 2021 року спливає строк дії тимчасового визначення п. 7 Правил роздрібного ринку е/е і п. 13 Закону «Про ринок електричної енергії», який дає право бюджетним установам незалежно від розміру договірної потужності купувати електроенергії у постачальника універсальних послуг. З січня бюджетні організації повинні укласти договори за вільними цінами на гуртовому ринку електричної енергії або з чинними постачальниками, або вибрати нового постачальника. Ті, хто вчасно не вибере постачальника, згідно з Законом «Про ринок електроенергії» стане клієнтом постачальника «останньої надії» (ПОН).
** Постанова від 9 вересня 2020 року N 1698 «Про встановлення тарифу на послугу постачальника» останньої надії «на IV квартал 2020 року».