Більше не небезпечно: ДТЕК Дніпровські електромережі захищає рідкісні види птахів
Місце енергетиками обрано не випадково. За останні 30 років на території заказника екологи зафіксували 178 різних видів птахів. Багато з них - рідкісні або червонокнижні: кам'янка попеляста, річковий цвіркун, клінтух, дупель, великий веретенник. Навесні і восени, мігруючи через територію заказника, пернаті інколи врізаються в лінії високої напруги та гинуть від зіткнення.
В рамках реалізації програми орнітологічної безпеки електромереж, щоб уникнути зіткнень, енергетики підвішують маркери на повітряні лінії 35 кВ через кожні 10 метрів. Вони відбивають світло і роблять лінію видимою для птахів, щоб вони могли безпечно її облетіти в сутінках та тумані. Подібні технології успішно практикуються в усьому світі і дозволяють запобігти загибелі крилатих. А також - уникнути аварійних відключень електропостачання для клієнтів.
«Часто птахи можуть стати причиною аварійних ситуацій. Ми активно впроваджуємо сучасні пристрої, щоб уникнути відключень електроенергії у клієнтів та зберегти біорізноманіття фауни Дніпропетровської області. У 2018 році ми першими в Україні встановили 325 світловідбиваючих маркерів та п'ять дерев'яних і металевих гніздівель. В цьому році ми встановимо ще 60 маркерів в Нікопольському районі, а також - платформи та штучні гнізда для білих лелек і інших рідкісних видів птахів», - говорить керівник департаменту з охорони праці ДТЕК Дніпровські електромережі Олексій Носов.
ДТЕК Дніпровські електромережі реалізують програму орнітологічної безпеки електромереж з 2013 року. За цей час встановлено 129 штучних платформ для гнізд лелек. Крім того, восени 2018-го енергетики вперше в Україні закріпили світловідбиваючі маркери на дроти ліній електропередачі і штучні гнізда для голубів-клінтухів на опори в Павлоградському і Магдалинівському районах області. А також встановили спеціальні птахозахісні кожухи на опорах.