Достовірні покази — коректні нарахування: ДТЕК Донецькі електромережі пояснив навіщо знімає контрольні дані електролічильників
Електролічильники найчастіше розташовані всередині будинків (у квартирах, приватних будинках) або в місцях загального користування (міжсходові прольоти, вуличні електроопори тощо). Щоб зафіксувати покази електроспоживання, фахівцям ДТЕК Донецькі електромережі потрібен доступ до них. І якщо з розміщеними поза квартирами приладами обліку проблем не буває, то з тими, які знаходяться безпосередньо у квартирі або будинку іноді виникають складності — господарі, в силу різних причин, не завжди пропускають до них фахівців компанії.
«ДТЕК прагне стати еталоном клієнтоорієнтованості. Наші фахівці періодично здійснюють контрольні зняття показів лічильників. Ми проводимо звірку даних, які нам щомісяця передають клієнти, з фактичними, тобто тими, які відображаються на табло приладу. Так компанія отримує реальну картину електроспоживання, а клієнти коректні суми нарахувань у квитанціях на оплату від постачальників електроенергії», — розповів генеральний директор ДТЕК Донецькі електромережі Олексій Дегтярьов.
Компанія закликає клієнтів допускати контролерів до електролічильників у квартирах та будинках. Якщо цього не робити, це може привести до некоректних нарахувань від постачальників електроенергії. Недопуск контролера до приладу обліку — пряме порушення Правил роздрібного ринку електроенергії. Це, своєю чергою, може стати підставою для припинення електропостачання.
Контролер обов’язково повинен мати бейдж (з фото, печаткою та актуальним терміном дії) або службове посвідчення (з фото, печаткою та актуальним терміном дії). За першою вимогою він повинен пред’явити його клієнту. Контролери оглядають тільки лічильник. Вони не пропонують жодних інших послуг і не приймають плату від клієнтів за надані послуги.
Контрольні зняття показів лічильників, згідно із законодавством, повинні проводитися не рідше одного разу на пів року. Під час їх проведення контролер також оглядає прилад обліку: звіряє номер, перевіряє цілісність корпусу і пломб, звертає увагу на наявність/відсутність доучетних приєднань.