ДТЕК Дніпровські електромережі допомагає зберігати природу Дніпровсько-Орільського заповідника
Збереження біорізноманіття — один з напрямків діяльності ДТЕК Дніпровські електромережі, який відповідає стратегії ДТЕК-2030, заснованої на принципах ESG та цілях Глобального Договору ООН.
«Співпрацю з Дніпровсько-Орільським заповідником ми почали зі встановлення штучних конструкцій для сов-сплюшок, яким не вистачало природних місць для гніздування та висиджування яєць. Загалом цей унікальний природний заповідник налічує близько 2 тисяч видів рідкісних тварин, птахів та рослин. З них 98 — червонокнижних. Нові інформаційні стенди допоможуть відвідувачам зорієнтуватися у різноманітті тутешньої флори та фауни. Та більш ощадливо ставитися до живої природи», — підкреслив генеральний директор ДТЕК Дніпровські електромережі Андрій Терещук.
Природний заповідник «Дніпровсько-Орільський» розташований між Дніпром та Кам’янським та займає площу 3766 га. Тут представлені практично всі види ландшафтів — соснові та листяні ліси, піщані бархани, степи, болота, озера та луки. На трьох великих інформаційних стендах, які заповіднику допоміг виготовити та встановити ДТЕК Дніпровські електромережі, — усе про рослинний та тваринний світ заповідника та його рідкісні екземпляри.
«У нас можна зустріти 139 видів тварин, що підлягають особливій охороні згідно з Бернською конвенцією. Унікальність заповідника високо оцінена світовою спільнотою — йому присвоєно статус «Водно-болотного угіддя міжнародного значення «Дніпровсько-Орільська заплава»». У світі таких лише кілька десятків. Тут мешкає 80% видів тварин (ссавців, риб, птахів), що занесені до Червоної книги України та охороняються міжнародними конвенціями. Ми вдячні ДТЕК Дніпровські електромережі, які допомагають у збереженні біорізноманіття», — каже заступник директора з наукової роботи, кандидат біологічних наук Марія Трифанова.
Переважна більшість відвідувачів природного парку — діти шкільного та дошкільного віку.
«Коли до нас приїжджають відвідувачі, ми показуємо свої «родзинки», згідно з сезоном. Але тепер, завдяки стендам, ознайомитися з рідкісними рослинами та тваринами можна буде незалежно від пори року. Будемо починати екскурсію звідси, з красивих фото та загальної інформації», — запевнив науковий співробітник Дмитро Ганжа.
Наступним етапом співпраці ДТЕК Дніпровські електромережі та заповідника має стати облаштування спеціальних бесідок для збору груп та відпочинку під час екскурсій.
Як повідомлялося раніше, для збереження рідкісних та зникаючих птахів компанія встановила в області понад 160 безпечних конструкцій для гнізд білого лелеки, а також понад 1,5 тисячі птахозахисних пристроїв на високовольтних лініях. Це світловідбиваючі маркери та спеціальні кожухи на ізолятори та проводи, які роблять їх безпечними для птахів та виключають ризик перебоїв електропостачання для клієнтів. А ще встановлює дерев’яні та металеві гніздування для червонокнижного голуба-клінтуха, який вподобав електроопори. Ці ініціативи компанії відповідають стратегії ДТЕК 2030, заснованої на принципах ESG, цінностях і відповідальності бізнесу за прогрес у досягненні Цілей сталого розвитку Глобального Договору ООН зі збереження екосистем суші.