ДТЕК Донецькі електромережі переходить на стимулююче тарифоутворення
Стимулююче тарифоутворення — це нова, більш ефективна методика формування тарифів на розподіл електроенергії. У Донецькій області вона дозволить збільшити обсяг інвестицій в поліпшення якості електропостачання на 42% (138 млн грн) у порівнянні з 2020 роком. Таким чином інвестиційна програма* Донецької області у 2021 році складе 332 млн грн. Для порівняння, у 2020 році інвестиційна програма компанії, сформована за методикою «Витрати+» становить всього 193 млн грн.
Основний обсяг інвестицій буде спрямований на поліпшення якості електропостачання клієнтів відповідно до планових показників, які визначає держрегулятор НКРЕКУ: скорочення втрат електроенергії в електромережах і показника SAIDI (часу відключення електроенергії).
Згідно з вимогами НКРЕКУ, після 13 років роботи оператора системи розподілу в рамках стимулюючого тарифоутворення час відсутності електроенергії у клієнтів має скоротитися з поточних 1362 хв/рік до 150 хв/рік для міста і 300 хв/рік для сільської місцевості. А рівень втрат електроенергії в мережах скоротиться з 16,2% до 7,5%. Разом з тим, поліпшення вдалося б досягти швидше за умови впровадження стимулюючого тарифоутворення за європейською моделлю.
Одним з важливих напрямків для ДТЕК Донецькі електромережі є проєкти з впровадження технологій автоматизації та цифровізації. Вони націлені на те, щоб в довгостроковій перспективі трансформувати поточну інфраструктуру електричних мереж в Smart Grid, що відповідає потребам сучасної економіки та клієнтів.
Уже у 2021 році 15 млн грн буде використано для проєктів з розвитку автоматизованої системи диспетчерського управління, яка дозволяє в режимі реального часу відслідковувати технічний стан електрообладнання. Інвестування в розвиток автоматизованої системи диспетчерського управління допоможе більш оперативно відстежувати та усувати аварійні ситуації.
Крім того, компанія планує підвищувати якість обслуговування клієнтів коштом використання сучасних цифрових каналів і сервісів, як, наприклад, онлайн-портал, чат-бот, а також створювати нові канали, які дозволять зробити взаємодію клієнтів з компанією більш швидкою, простою і зручною.