ДТЕК Донецькі електромережі допоміг зберегти близько 70 білих лелек в Україні за минулий рік
У 2020 році ДТЕК Донецькі електромережі встановив на опорах ліній електропередачі 7 спеціальних захисних платформ для гнізд лелек. Ці платформи допомагають захистити гнізда білого лелеки від руйнування, а самих птахів — від ураження струмом. Завдяки цій ініціативі, тільки за минулий рік компанія захистила від загибелі близько 70 птахів, занесених до Бернської Конвенції про охорону дикої флори і фауни та природних середовищ існування в Європі *.
«Збереження біорізноманіття — один з напрямків діяльності нашої компанії, який відповідає стратегії ДТЕК 2030 заснованої на принципах ESG, цінностях і відповідальності бізнесу за прогрес в досягненні цілей сталого розвитку Глобального Договору ООН. З 2015 року ми облаштували 15 спеціальних металевих платформ для гнізд лелек. Майже половину від цієї кількості — минулого року», — розповів генеральний директор ДТЕК Донецькі електромережі Олексій Дегтярьов.
За підрахунками екологів, така ініціатива ДТЕК Донецькі електромережі за 5 років допомогла зберегти близько 200 білих лелек, 120 з яких — пташенята.
Спеціальні конструкції дозволяють не тільки вберегти від загибелі рідкісних птахів, а й убезпечити лінії електропередачі від аварій. Платформа являє собою міцний кошик з металевих прутів. Вона підіймає гніздо над лінією електропередачі на висоту більше метра і витримує вагу і гнізда, і птахів. Важкі гнізда, вага яких іноді досягає 250-300 кг, не сповзають на дроти. Птахи захищені від удару струмом, а лінії від коротких замикань і аварійних відключень.
Крім спеціальних платформ для гнізд лелек ДТЕК Донецькі електромережі встановлює на лініях електропередачі птіцезахистні пристрої — спеціальні кожухи-ковпаки, що закривають від птахів ділянки дротів з боків. До кінця 2021 року кількість птіцезахистних пристроїв, в тому числі встановлених на території національного природного парку «Меотида» в Приазов’ї, досягне 1590. Також на повітряних лініях електропередачі енергетики планують встановити 365 спеціальних маркерів, що світяться після заходу сонця. Закріплені на проводах, маркери роблять їх видимими для птахів у польоті на відстані до 15 метрів.