ДТЕК Донецькі електромережі встановлює світловідбиваючі маркери для захисту птахів національного природного парку «Меотида»
Установка таких світловідбивних маркерів — світова практика. Закріплені на високовольтній повітряної лінії, вони роблять їх видимими для птахів у польоті. Наразі фахівці ДТЕК Донецькі електромережі монтують такі захисні пристрої у заказнику «Білосарайська коса» Національного природного парку «Меотида». Світловідбивні маркери кріплять на повітряній лінії 35 кВ кожні 10 метрів. Тепер птахи зможуть розглянути перешкоду у темний час доби та безпечно її уникнути.
«Збереження біорізноманіття — один із напрямків діяльності нашої компанії, який відповідає стратегії ДТЕК 2030, заснованої на принципах ESG, цінностях та відповідальності бізнесу за прогрес у досягненні цілей сталого розвитку Глобального Договору ООН. На Білосарайській косі ми встановлюємо 365 спеціальних світловідбиваючих маркерів на високовольтних лініях, які убезпечать від ураження струмом птахів, що живуть у заказнику або мігрують через наш регіон», — розповів генеральний директор ДТЕК Донецькі електромережі Олексій Дегтярьов.
Фахівці компанії проводять системний моніторинг ліній електропередач та встановлюють птахозахисні пристрої. Окрім світловідбивних маркерів, ДТЕК Донецькі електромережі облаштував 18 спеціальних металевих платформ для гнізд лелек, які дозволяють зберегти популяцію птахів та убезпечити від аварійних відключень лінії електропередач. За підрахунками екологів, така ініціатива допомогла зберегти близько 200 білих лелек, 120 з яких пташенята.
Також у рамках програми орнітологічної безпеки фахівці ДПЕК Донецькі електромережі встановлюють дерев’яні гніздування для сокола-кобчика у національному природному парку «Меотида».
* Меотида — національний природний парк, розташований на території Донецької області у Приазов’ї. Унікальність ландшафту парку «Меотида» полягає в різноманітності його форм. Тут представлена розгалужена мережа проток, гирл, озер, лиманів, заток, значна строкатість морфогідрографічних елементів: останці корінних порід, прируслові та прибережні масиви, лагуни, коси. У сучасних межах парку розташовані понад 60 пам’яток археології та культури, фрагменти традиційної забудови українців, греків та донських козаків. На жаль, у 2015 році внаслідок бойових дій на території національного парку припинила працювати служба охорони, що призвело до численних порушень і втрати великої частини популяцій птахів на території парку.