ДТЕК Київські регіональні електромережі допоміг зберегти близько 200 білих лелек в Україні за минулий рік
У 2020 році ДТЕК Київські регіональні електромережі встановив на опорах ліній електропередачі 41 спеціальну захисну платформу для гнізд лелек. Ці платформи допомагають захистити гнізда білого лелеки від руйнування, а самих птахів — від ураження струмом. Завдяки цій ініціативі, тільки за минулий рік компанія захистила від загибелі близько 200 птахів, занесених до Бернської Конвенції про охорону дикої флори та фауни та природних середовищ існування в Європі*.
«ДТЕК — відповідальна і надійна компанія. Збереження біорізноманіття — один з напрямків нашої діяльності, який відповідає стратегії ДТЕК 2030, заснованої на принципах ESG, цінностях і відповідальності бізнесу за прогрес у досягненні Цілей Сталого розвитку Глобального Договору ООН. До проєкту з встановлення платформ для гнізд лелек компанія долучилася у 2020 році. Цього року планується встановити ще 50 таких конструкцій», — розповів генеральний директор ДТЕК Київські регіональні електромережі Віталій Шайда.
За підрахунками екологів, така ініціатива ДТЕК Київські регіональні електромережі вже допомогла зберегти близько 200 білих лелек, 120 з яких — пташенята.
Спеціальні конструкції дозволяють не лише вберегти від загибелі рідкісних і зникаючих птахів, а й убезпечити лінії електропередачі від аварій.
Вага гнізда лелеки, яке він облаштовує на опорі ліній електропередачі, досягає 200-500 кілограмів. Така важка конструкція становить загрозу, як для самих птахів, які можуть постраждати від електричного стуму, так і для електропостачання клієнтів, які можуть залишитись без світла, якщо гніздо сповзе на лінію електропередачі. Платформа являє собою міцний кошик з металевих прутів. Вона підіймає гніздо над лінією електропередачі на висоту більше метра і витримує вагу і гнізда, і птахів.
Крім платформ для гнізд лелек, спеціалісти ДТЕК Київські регіональні електромережі встановлюють на електроопорах спеціальні конструкції — птахозагороджувачі. Вони перешкоджають посадці та гніздуванню птахів на енергооб’єктах. Тим самим дозволяють убезпечити птахів і запобігати загрозі коротких замикань й обриву ліній. У 2020 році спеціалісти компанії встановили 671 спеціальних захисних пристроїв.
Як повідомлялося раніше, понад 2 тисячі екологічних ламп встановив ДТЕК Київські регіональні електромережі у 2020 році. Вони безпечні, економні, не містять шкідливих для людини та природи речовин. За останні роки компанія замінила 37% приладів освітлення, що містять ртуть.