ДТЕК Київські регіональні електромережі тестував всюдиходи для ремонту електроліній у Київській області
ДТЕК Київські регіональні електромережі обслуговує 46 тис. км електромережі у Київській області, вони забезпечують понад 1 млн клієнтів світлом. Вся інфраструктура вимагає регулярного огляду та обслуговування, щоб попередити можливі аварійні відключення. Частина ліній електропередач компанії проходять в складно доступних місцях — через річкові переходи та заболочені території. Як правило, щоб перевірити справність лінії в таких місцях енергетикам доводиться використовувати в роботі човни або проводити обстеження тільки в зимовий період.
«ДТЕК Київські регіональні електромережі вивчає найкращий світовий досвід, щоб зробити мережі сучасними та надійними. У 2020 році з партнерами SHERPі DroneUA ми тестуємо всюдиходи-амфібії для ремонту мережі в найскладніших умовах. Під час пілотного проєкту ми побачили, що машина легко може проїхати там, де не може пересуватися інший спецтранспорт. Для нашої роботи критично важливо дістатися до ліній швидко в момент аварії, особливо в важкодоступній місцевості або зимову пору року, коли дороги стають непрохідними після сильного снігопаду. В таких умовах звичайна техніка не справляється, а нам потрібно швидко повернути світло нашим клієнтам», — розповідає генеральний директор ДТЕК Київські регіональні електромережі Віталій Шайда.
Під час тестового огляду на всюдиході ремонтна бригада компанії переміщалася між прольотами опор важкопрохідної болотистої ділянки та визначала стан електромережі. Водночас дрони робили верхових огляд лінії та відразу ж за допомогою тепловізійного контролю визначали чи є перегріви, які можуть спровокувати аварійне відключення. В результаті тестового огляду на всюдиході фахівці компанії отримали дані про технічний стан 2 км високовольтної лінії за 1,5 години. При звичайному огляді було б потрібно чекати замерзання болота місцевості та огляд тривав би мінімум 12 годин.
«Інновація — це не просто технологія, це, в першу чергу, культура. Саме від людей і їх відкритості до змін залежить те, наскільки ефективно компанія зможе трансформуватися. Для цього пілотного проєкту ми вийшли за звичні рамки та застосували симбіоз технологій. Результат задовольнив наші очікування, тому ми й надалі будемо розвивати співпрацю з SHERPі DroneUA в рамках ДТЕК», — зазначив директор з інновацій ДТЕК Емануеле Вольпе.
ДТЕК вивчає отриманий досвід під час пілотного проєкту, щоб оцінити ефективність використання всюдиходів в роботі компанії в складних погодних умовах і болотистій місцевості.
Відео пілотного проєкту обстеження ліній у Київській області: посилання.