ДТЕК Київські регіональні електромережі встановив 41 платформу для гнізд лелек у 2020 році
Вага гнізда лелеки, яке він облаштовує на опорі ліній електропередачі, досягає 200-500 кілограмів. Така важка конструкція становить загрозу, як для самих пернатих, які можуть постраждати від електричного стуму, так і для електропостачання клієнтів, які можуть залишитись без світла, якщо гніздо сповзе на лінію електропередачі.
Штучні платформи для гнізд, які встановлюють енергетики, — це міцні кошики з металевих прутів. Вони кріпляться до електроопори вище рівня електричних дротів. Така конструкція не дає важкому гнізду сповзти на лінії. Вона захищає гніздо від руйнування, птахів від удару струмом, а лінії — від коротких замикань і позапланових відключень.
«Першу конструкцію для лелек ми встановили весною цього року у селі Дівички, Переяслав-Хмельницького району. Протягом року під час планових оглядів мереж ми дослідили і визначили ще оселі лелек, які потребують зміцнення та встановили їм 41 спеціальну платформу. Найбільше у Іванківському, Бориспільському та Макарівському районах», — зазначив генеральний директор ДТЕК Київські регіональні електромережі Віталій Шайда.
За словами очільника компанії, ДТЕК як відповідальна та надійна компанія вже встановив 156 платформ для гнізд лелек на Дніпровщині, 12 — на Донеччині, 41 — на Київщині, 26 — на Одещині та 5 у місті Києві. Наступного року енергетики планують встановити 122 платформи, 50 із них — в Київській області. Піклуючись про птахів, ДТЕК виконує один з пунктів глобальної політики зі сталого розвитку.
Крім платформ для гнізд лелек, енергетики ДТЕК встановлюють на електроопорах спеціальні конструкції — птахозагороджувачі. Вони перешкоджають посадці та гніздуванню птахів на енергооб’єктах. Тим самим дозволяють убезпечити птахів і запобігати загрозі коротких замикань й обриву ліній. За п’ять років фахівцями компанії встановлено понад 3,5 тисячі птахозагороджувачів. До кінця грудня їх кількість зросте ще на 671 спеціальних захисних пристроїв.
Як повідомлялося раніше, ДТЕК Мережі отримав найвищу нагороду за екологічну політику, яку компанія системно втілює у своїй діяльності. Український Еко-Оскар екологи вручили за реалізацію проєкту у галузі збереження біорізноманіття — захист білих лелек від ураження електричним струмом. Спеціальні захисні гнізда-платформи оператори системи розподілу групи встановлюють на електроопорах з 2013 року. ДТЕК Київські регіональні електромережі долучилися до проєкту у цьому році. Відео про проєкт можна переглянути тут.
Переглянути відео із встановлення платформ в Київській області можна за посиланнями: