ДТЕК Київські регіональні електромережі за місяць повернув світло для понад 390 тисяч мешканців області
Протягом вересня в Київській області трапилися 511 аварійних відключень в електромережі. Найчастіше вони відбувалися внаслідок погіршення погодних умов, що спричинили падінням дерев на лінії електропередачі. Через негоду близько 350 аварійних ситуацій довелося ліквідувати енергетикам ДТЕК. Решта — аварійні ситуації в мережі та пошкодження в абонентському обладнанні, які ліквідували власники цього обладнання.
«ДТЕК Мережі — підтримка для міст і кожного українця. Ми підтримуємо нормальне життя для жителів України. Завдяки роботі наших співробітників минулого місяця електропостачання повернули понад 390 тисячам клієнтів компанії в Київській області. Наші фахівці працюють в режимі 24/7, щоб електроінфраструктура міста працювала стабільно та в повному обсязі забезпечувала область електроенергією», — зазначили в ДТЕК Київські регіональні електромережі.
Наразі в Київській області виконуються роботи з підготовки електромереж до осінньо-зимового періоду. Фахівці ДТЕК Київські регіональні електромережі планово обслуговують електрообладнання, замінюють застарілі, зношені елементи, розчищають електролінії від зелених насаджень та виконують оперативні ремонти для того, щоб попередити аварії. В рамках підготовки Київської області до зими ДТЕК Київські регіональні електромережі виконає ремонт майже 700 кілометрів ліній та технічно оновить 80 енергооб’єктів. Крім того, до кінця року компанія розчистить від зелених насаджень 3187 кілометрів повітряних електричних ліній, щоб гілля дерев не ставали причиною пошкоджень електроліній, коли вони, наприклад, падають на проводи під час негоди. Ці роботи дозволять посилити мережі та, як наслідок, зменшити кількість аварійних відключень, через які українці лишаються без світла на невизначений термін.
Нагадаємо, з початку війни енергетики ДТЕК не зупиняють роботи для підтримки стабільної роботи електромереж. Понад 300 млн грн компанія вже інвестувала у повернення світла мешканцям Київської області одразу після звільнення від окупантів. Другий етап відновлення мереж — відновлення резервних джерел живлення, потребує інвестицій в розмірі ще 600-700 млн грн у перспективі 2022-2023 років. Однак він дасть змогу забезпечувати надійне електропостачання міст та сіл, які були до початку військових дій.
Компанії необхідна допомога держави та міжнародних партнерів у розмірі близько 1 млрд грн для того, щоб повноцінно відновити інфраструктуру мереж та розвивати її згідно з планом та потреб мешканців області.