ДТЕК Мережі представив в Держенергонагляді Концепцію розвитку мереж на прикладі Київської області
27 липня відбулась нарада з питань розвитку мереж операторів систем розподіл організатором якої була Державна інспекція енергетичного нагляду України. Під головуванням очільника Держенергонагляду Руслана Слободяна у заході взяли участь заступники голови та представники територіальних управлінь Держенергонагляду, НКРЕКП та операторів систем розподілу України. Під час заходу ДТЕК Мережі представив концепцію розвитку мереж Smart Grid на прикладі Київської області, на основі якої може бути напрацьовано загальнодержавний технічний стандарт для оновлення розподільчих мереж по всій території України. Серед ключових переваг інфраструктури «розумних» мереж Smart Grid можна виділити наступні: стійкість інфраструктури мережі, яка продовжує працювати навіть у разі пошкодження або руйнування одного сегменту; готовність до розвитку ВДЕ, розподіленої генерації, storage систем та зеленого енергопереходу; якісно інший рівень послуг з електропостачання для клієнтів: після реалізації Концепції розвитку мереж для клієнтів Київської області середній час відключення електроенергії на рік зменшиться з 1 500 до 100 хв на рік (SAIDI), а 100% клієнтів будуть забезпечені розумними лічильниками.
На першому етапі проєкту ДТЕК Мережі розробить цифрову модель, яка буде першим в Україні діджитальним близнюком реальної розподільчої мережі (Digital Twin). Вона дозволить тестувати ефективність застосованих технічних рішень та інновацій ще на етапі планування. Такий підхід допоможе чітко прогнозувати ефекти від всіх технічних рішень та інвестицій, як, наприклад, заміни всіх повітряних ліній на кабельні, стійкіші до погодних умов та інших катаклізмів. Цифрова модель пілотного проєкту — енерговузла Ірпінь-Буча-Бородянка — буде готова вже цієї осені.
Десятирічний план ДТЕК Мережі передбачає повне оновлення електричної інфраструктури Київської області з інвестиціями у 2,4 млрд євро та трирічний пілотний проєкт в енерговузлі Ірпінь-Буча-Бородянка вартістю 145 млн євро. Мешканці Київської області отримають нову енергетичну інфраструктуру — ефективну та сучасну безперебійним електропостачанням, значно нижчою аварійністю і вищою стійкістю до загроз.
На зустрічі також обговорювалася інтеграція української енергосистеми до європейської, забезпечення виконання умов Угоди про асоціацію з ЄС і статус України як кандидата у члени європейську спільноту накладають на українських енергетиків додаткових зобов’язань. Відтак, одним із важливих питань стало обговорення внесення змін до чинних національних нормативно-правових актів, норм та правил у галузі електроенергетики. Адже адаптація національного законодавства до європейських норм допоможе побудувати єдине, ефективне та стабільне енергетичне співтовариство, спрямоване на забезпечення енергетичної безпеки, стійкого розвитку та захисту інтересів мешканців міст та сіл.
На завершення учасниками наради запропоновано продовжити діалог щодо обміну досвідом, думками та ідеями стосовно розвитку української електроенергетичної інфраструктури.