ДТЕК Мережі презентував концепцію розвитку мереж на форумі «Електричні мережі України 2023»
27 вересня в Києві відбувся форум «Електричні мережі України 2023». Він був присвячений відновленню та розвитку розподільчих електромереж України. В обговоренні взяли участь представники українських операторів системи розподілу електроенергії, фахові експерти та представники державного регулятора.
У межах форуму відбулася презентація Концепції розвитку мереж ДТЕК Мережі для Київської, Одеської, Дніпропетровської областей та міста Київ. Концепція передбачає повне оновлення мереж протягом 10 років з урахуванням європейських стандартів та норм. Вона може стати основою для створення національного плану модернізації енергетичної інфраструктури України.
«ДТЕК Мережі прагне створити систему електропостачання в Україні якісно іншого рівня. Вона потрібна для надійного і безпечного електропостачання громадянам та розвитку бізнесу. Сучасна „розумна“ електромережа буде побудована з урахуванням кращого європейського досвіду. Ми повинні думати про завтрашній день вже сьогодні і робити дуже багато зараз, щоб мати краще майбутнє», — зазначила операційна директорка ДТЕК Мережі Аліна Бондаренко.
Вона зокрема зазначила, що на першому етапі проєкту ДТЕК Мережі створить цифрову модель, яка буде першим в Україні діджитальним близнюком реальної розподільчої мережі (Digital Twin). Вона дозволить тестувати ефективність застосованих технічних рішень та інновацій ще на етапі планування. Такий підхід дозволить чітко прогнозувати ефекти від всіх технічних рішень, інвестицій та вкаже на вузькі місця енерговузлів, як, наприклад, заміни всіх повітряних ліній на кабельні, стійкіші до погодних умов та інших несприятливих факторів.
Наступним етапом стане впровадження пілотного проєкту «Розумних Мереж» в Ірпіні-Бучі-Гостомелі та навколишніх населених пунктах та масштабування цього досвіду на всю Київську область.
Масштабне оновлення інфраструктури потребує диверсифікованого та поступового фінансування з різних джерел, що повинно бути передбачено на рівні держави відповідними регуляторними документами. Джерелами можуть бути: донорська допомога від ЄС, довгострокове кредитування з пільговими ставками, фінансування з продажу конфіскованих активів рф та часткове фінансування з тарифу з планом на 10 років. Такий диверсифікований підхід дозволить знизити фінансове навантаження на країну та провести довгострокову модернізацію мереж.