ДТЕК Одеські електромережі зберігає біорізноманіття та захищає навколишнє середовище в регіоні
Для збереження біорізноманіття у 2020 році ДТЕК Одеські електромережі встановив 26 захисних платформ для гнізд лелек та 1340 світловідбиваючих маркерів на високовольтній лінії електропередачі класом напруги 110 кВ «Аджалик-Сичавка» в Лиманському районі Одеської області. Така ініціатива компанії вже допомогла врятувати щонайменше 170 лелек. В планах на 2021 рік встановлення ще 60 платформ та 779 птахозахисних пристроїв.
Збереження навколишнього середовища регіону — також одне з пріоритетних завдань ДТЕК Одеські електромережі. У 2020 році компанія замінила 5077 освітлювальних приладів, що містять ртуть, на енергоефективне LED-освітлення. У планах на 2021 рік — заміна ще 5500 люмінісцентних ламп на безпечні та економічні LED. До кінця 2023 року компанія планує повністю відмовитися від використання ртутних ламп. Відпрацьовані люмінесцентні лампи ДТЕК Одеські електромережі централізовано збирає та передає на утилізацію підрядним компаніям, ліцензованим Міністерством енергетики та захисту навколишнього середовища.
Окрім того, у 2021 році на першій в Україні підстанції закритого типу 110/20 кВ «Чубаївка» компанія планує повністю відмовитися від використання масляних вимикачів. На підстанції буде встановлено сучасне обладнання на клас напруги 110 кВ та 20 кВ, яке є абсолютно нешкідливим для навколишнього середовища і відповідає найвищим вимогам протипожежної безпеки.
«ДТЕК трансформує бізнес згідно Нової стратегії 2030, заснованої на принципах ESG, цінностях і відповідальності бізнесу за прогрес у досягненні Цілей сталого розвитку Глобального договору ООН. ДТЕК Одеські електромережі, як відповідальна та надійна компанія, дбає про безпеку співробітників та клієнтів, піклується про екологію і підтверджує це міжнародними сертифікатами зі стандартизації», — коментує Олександр Фоменко, генеральний директор ДТЕК Одеські електромережі.
У 2020 році ДТЕК Одеські електромережі успішно пройшов аудит та отримав сертифікати про відповідність управління охороною праці та екологічного менеджменту міжнародним стандартам — ISO 45001:2018 та ISO 14001:2015.
Серед напрямів роботи, які аудитори оцінили найвище: встановлення на опорах електропередач захисних платформ для гнізд лелек, включення в проєкти будівництва та оновлення енергооб’єктів обов’язкових заходів щодо зменшення негативного впливу на довкілля, організацію роздільного збору відходів та їх передачу на утилізацію тощо.
Аудит відбувся в Білгород-Дністровському, Біляївському, Південному, Центральному РЕМах, на Одеській дільниці цеху централізованого ремонту, а також в апараті управління та в департаменті охорони праці ДТЕК Одеські електромережі. Протягом 2021-2022 років аудит проведуть на решті підрозділів.