ДТЕК Одеські електромережі нагадує правила поведінки поблизу ліній електропередач
ДТЕК Одеські електромережі — надійна, відповідальна компанія. Ми постійно нагадуємо мешканцям Одеси, області, а також туристам про правила електробезпеки, які можуть зберегти їхнє здоров’я та життя. Пам’ятайте, що кожна лінія електропередач має свою охоронну зону, що охоплює як земельну ділянку під опорами, так і повітряний простір навколо. Тож перебувати в цій зоні дуже небезпечно.
«Під час відпочинку на природі потрібно звертати увагу на наявність поблизу енергетичних об’єктів. Територія вздовж повітряних ліній електропередач вважається охоронною зоною. Вона залежить від класу напруги повітряної лінії та може бути від 2 до 40 метрів: для ліній напругою до 20 кВ вона становить 10 м, для ліній напругою 35 кВ — 15 м; для ліній напругою 110 кВ — 20 м; для ліній напругою 220 кВ — 25 м. Охоронна зона трансформаторних підстанцій — не менше 3 метрів. Для безпечного відпочинку ми радимо обирати місця подалі від охоронних зон енергооб’єктів», — розповів Олександр Фоменко, генеральний директор ДТЕК Одеські електромережі.
Тим, хто любить рибалку, варто пам’ятати, що вудилища, які виготовлені із сучасних синтетичних струмопровідних матеріалів, являють собою небезпеку при лові риби в охоронній зоні ліній. Якщо таку вудку підняти вгору поблизу ЛЕП, то цього може бути цілком достатньо, щоб потрапити під напругу.
Необхідно пам’ятати, що не можна рибалити з використанням вудок, спінінгів поблизу ліній електропередач, пересуватися на човнах під проводами ЛЕП. Якщо вудилище або волосінь знаходяться близько до проводів або торкаються до них, то під впливом електричного струму виявляється не тільки людина, яка тримає вудку, а й люди, які знаходяться поруч. Це відбувається внаслідок появи крокової напруги. Людина, торкнувшись струмопровідних частин або оголених проводів, що знаходяться під напругою, стає включеною в електричний ланцюг. Під впливом напруги, через тіло людини протікає електрострум. Він порушує нормальну роботу нервової системи, через що виникають судоми, припиняється дихання і зупиняється серце.
Запам’ятайте кілька простих правил, щоб захистити себе та оточуючих від ураження електричним струмом:
- Будьте уважні при виборі місця для ловлі риби. Рибалити під проводами ЛЕП — небезпечно для життя;
- Переміщаючись під ЛЕП, складіть вудилище, щоб уникнути випадкового дотику до проводів або наближення вудилища на неприпустимо близьку відстань;
- Якщо ви подарували вудку своїй дитині, обов’язково розкажіть їй про можливу небезпеку, пов’язану з електричним струмом;
- Якщо ви рибалите, але трапилася негода, негайно покиньте водойму і підіть якомога далі від берегової лінії — вода є гарним провідником електричного струму. Складіть вудку, адже вона має властивість притягувати електричний розряд;
Пам’ятайте, ловля риби поблизу повітряних ліній електропередачі пов’язана з серйозним ризиком для життя і здоров’я. Обирайте безпечні місця для відпочинку.
Раніше ДТЕК Одеські електромережі нагадав прості правила електробезпеки для дітей під час літніх канікул.