ДТЕК Одеські електромережі спрямує понад 800 мільйонів гривень на оновлення енергоінфраструктури області у 2021 році
У 2021 році інвестиційна програма ДТЕК Одеські електромережі збільшилася на 58% у порівнянні з 2020 роком. Це стало можливим завдяки впровадженню з 1 січня 2021 року стимулюючого тарифоутворення. Тепер при розрахунку тарифу державний регулятор НКРЕКП використовує нову, більш ефективну методику формування ціни на розподіл електроенергії, що дозволяє збільшити обсяг фінансування розвитку електромереж.
«ДТЕК забезпечує істотний внесок в трансформацію енергетики. У розвиток електромережі регіону цього року компанія інвестує понад 821 мільйон гривень. Запланували збудувати одну та реконструювати дві великі підстанції 110 кВ в Одесі та Ізмаїлі, збудувати в Одесі нову кабельну лінію та реалізувати 417 великих та малих проєктів, що підвищать надійність енергопостачання Одеси і області та оперативність ліквідації аварійних ситуацій», — зазначив генеральний директор ДТЕК Одеські електромережі Олександр Фоменко.
Інвестиції будуть спрямовані на поліпшення якості енергопостачання клієнтів відповідно до планових показників, які визначає держрегулятор НКРЕКП: скорочення втрат електроенергії в електромережах і показника SAIDI (часу відключення електроенергії). Окрім побудови та реконструкції згаданих трьох великих підстанцій, роботи також проведуть на 117 об’єктах середньої та низької напруги.
У 2021 році ДТЕК Одеські електромережі планує продовжити впровадження проєктів з автоматизації та цифровізації. Компанія розвиватиме автоматизовану систему диспетчерського управління, яка дозволить в режимі реального часу відстежувати технічний стан електрообладнання. Система допоможе більш оперативно відстежувати та усувати аварійні ситуації. Запровадження технологій з автоматизації та цифровізації дозволить надалі трансформувати поточну інфраструктуру електричних мереж в Smart Grid, що відповідає потребам сучасної економіки та клієнтів.
Крім того, компанія планує підвищити якість обслуговування клієнтів коштом модернізації обладнання та програмного забезпечення контакт-центру та використання сучасних дистанційних каналів і сервісів: онлайн-портал, чат-бот, тощо. Це дозволить зробити взаємодію клієнтів з компанією більш швидкою, простою і зручною.