ДТЕК Одеські електромережі встановлює на лініях спеціальні кожухи для захисту птахів від ураження струмом
ДТЕК дбає про збереження біорізноманіття в регіоні, тому встановлює птахозахисні пристрої — полімерні захисні кожухи для ізоляторів та прилеглих проводів, які перешкоджають зіткненню птахів з обладнанням, що перебуває під напругою. Вони легкі, міцні, атмосферостійкі, термін їх експлуатації — до 40 років.
«ДТЕК трансформує бізнес згідно Нової стратегії 2030, яка заснована на принципах ESG, цінностях і відповідальності бізнесу за прогрес у досягненні Цілей Сталого розвитку Глобального договору ООН. Вже другий рік поспіль ми встановлюємо на лініях електропередачі птахозахисні пристрої. Минулого року компанія встановила 1340 спеціальних маркерів на лінії 110 кВ «Аджалик-Сичавка». Цього року ми встановимо 779 полімерних захисних кожухів вздовж Тилігульського лиману. Це наш внесок у збереження дикої природи та фауни України«,— розповів Олександр Фоменко, генеральний директор ДТЕК Одеські електромережі.
Місця установки маркерів енергетики визначають разом з орнітологами. Вони проводять обстеження територій та виявляють потенційно небезпечні для птахів ділянки ліній, з урахуванням їх сезонної міграції та ореолу проживання, відповідно до рекомендацій UNEP (програми ООН з охорони навколишнього середовища) і BirdLife International.
У міграційний період на Тилігульському лимані можуть одночасно знаходитися до 50 тисяч птахів 40 видів: білий лелека, чапля жовта, балабан, сапсан, журавель сірий, пелікан рожевий, коровайка і т. д. Деякі види птахів занесені до Червоної книги.
Нагадаємо, ДТЕК Одеські електромережі встановив спеціальні світловідбиваючі маркери на високовольтній лінії електропередачі класом напруги 110 кВ «Аджалик-Сичавка». Ці заходи дозволяють рятувати птахів від загибелі, убезпечити їх від зіткнення з високовольтними лініями під час міграції, уникнути аварій в мережах і замикання електроліній.