ДТЕК Мережі отримав «зелений» Оскар
Нагороду ДТЕК Мережі вручили під час щорічного заходу «ECОtransformation-2020» (ЕКОтрансформація). Він покликаний сприяти формуванню в суспільстві нової системи цінностей, підтримувати лідерів бізнес-спільноти, які формують справжні національні цінності — повагу до своєї землі, піклування про її збереження та процвітання.
Експерти-екологи оцінили зусилля ДТЕК Мережі зі збереження популяції білих лелек в Україні: у п’яти областях країни вже встановили 237 спеціальних захисних конструкцій, що надійно оберігають гнізда птахів від ураження струмом.
«Захист птахів — один із напрямів системної діяльності ДТЕК Мережі зі сталого розвитку. Щороку оператори системи розподілу ДТЕК Мережі встановлюють захисні платформи для гнізд лелек. Так ми дбаємо не лише про безпеку птахів, але й підвищуємо надійність електропостачання клієнтів», — зазначив генеральний директор ДТЕК Мережі Іван Гелюх.
За словами очільника компанії, станом на 16 листопада енергетики змонтували 156 платформ для гнізд лелек на Дніпропетровщині, 12 — на Донеччині, 41— на Київщині, 23 — на Одещині та 5 у місті Києві. До кінця року компанії встановлять ще 8 платформ, а наступного запланували змонтувати 122 штуки.
Проєкт із захисту лелек — продовження глобальної політики ДТЕК зі сталого розвитку та відповідає напрямку Глобального договору ООН — «збереження біорізноманіття видів живих істот». Компанія розпочала його реалізувати у 2012 році у Дніпропетровські та Донецькій областях. Перше спеціальне лелече «безпечне» гніздо встановили восени 2013 року в с. Піщанка Новомосковського району на Дніпропетровщині.
Окрім програми захисту гнізд лелек, оператори системи розподілу ДТЕК Мережі встановлюють на повітряні електролінії птахозахисні пристрої. Вони роблять лінії помітними для птахів, а отже оберігають пернатих від зіткнення та ураження електричним струмом. За 2013-2020 роки оператори системи розподілу ДТЕК Мережі встановили 1879 таких пристроїв. Також компанія системно оновлює власне енергетичне обладнання, поступово заміщуючи застаріле на нове екологічно безпечне, та послідовно реалізує ефективну програму поводження з відходами.
Відео про проект можна переглянути тут.