ДТЕК повертає світло: за тиждень електропостачання відновили майже 100 тисячам родин на Донеччині та Дніпропетровщині
За минулий тиждень з 11 по 17 липня аварійно-відновлювальні бригади ДТЕК повернули світло понад 93 тисячам родин у 144 населених пунктах, що лишись без електропостачання внаслідок обстрілів у Донецькій та Дніпропетровській областях.
Найчастіше пошкоджується інфраструктура мереж у Донецькій області. Щодня енергетики попри обстріли та дедалі активніші бойові дії відновлюють роботу електромереж та повертають світло у будинки клієнтів. Найбільш складна ситуація у Слов’янському, Авдіївському, Мар’їнському, Торецькому та Бахмутському напрямках.
За минулий тиждень електромонтери ДТЕК відновили постачання світла понад 88 тисячам осель мешканців області у 120 населених пунктах Бахмутського, Краматорського та Покровського районів. У значну частину будинків світло доводиться повертати мало не щодня через масовані артилерійські та авіа обстріли.
Регулярних обстрілів та руйнувань електроінфраструктури зазнає також Дніпропетровщина. На минулому тижні енергетикам доводилося 5 разів відновлювати роботу електромереж Нікопольського району області. Всього за тиждень енергетики відновили електропостачання 4,5 тисячі родин у 20 населених пунктах Дніпропетровської області.
Енергетики ДТЕК безперервно працюють вже 143 доби та разом зі всіма службами роблять усе можливе для того, аби наші клієнти мали вдома світло.
Зазначимо, що у травні були повністю завершені роботи по відновленню електропостачання мешканцям постраждалих від окупації районів Київщини. За попередніми підрахунками відновлення мереж Київщини до якості та надійності електропостачання довоєнного часу потребуватиме інвестицій в розмірі близько 1 млрд грн.
З них понад 300 мільйонів гривень компанія вже інвестувала у повернення світла мешканцям Київської області у максимально короткі терміни. Попереду - другий етап відновлення мереж. Великий фронт робіт з відновлення резервних джерел живлення, що дасть змогу забезпечувати надійне електропостачання міст та сіл, які були до початку військових дій. Він потребує інвестицій в орієнтовному розмірі ще 600-700 млн грн у перспективі 2022-2023 років. Компанії необхідна допомога держави та міжнародних партнерів у розмірі близько 1 млрд грн для того, щоб повноцінно відновити інфраструктуру мереж та розвивати її згідно плану та потреб мешканців області.