ДТЕК повертає світло: за тиждень відновили електропостачання для майже 114 тисяч осель мешканців Донецької та Дніпропетровської областей
З 3 по 11 жовтня фахівці операторів системи розподілу ДТЕК Мережі відновили роботу електромереж, що були пошкоджені внаслідок бойових дій, для 114 тисяч родин у 184 населених пунктах Донецької та Дніпропетровської областей.
Щоденно обстрілів зазнає також Дніпропетровщина. Енергосистема області регулярно зазнає пошкоджень. Найчастіше – в Криворізькому та Нікопольський район.
Зокрема, відновили електропостачання для жителів Кривого Рогу, що залишалися знеструмленими в результаті ракетної атаки. Через масований ворожий обстріл 10 жовтня тут було виведено з ладу один з енергооб’єктів іншої енергокомпанії. Без електрики залишилося 29 тисяч абонентів. Енергетикам ДТЕК вдалося знайти рішення та за мінімальну кількість часу перевести на резервні джерела живлення усі відключені домівки. 18 тисяч осель включили вже у той же день, протягом наступного дня запитали ще 7 тисяч абонентів, а в ніч на 12 жовтня відновили електропостачання ще для 4 тисяч сімей завдяки альтернативним схемам живлення.
Загалом за тиждень з 3 по 11 жовтня повернули електрику у домівки 56 тисяч родин у 111 населених пунктах Дніпропетровської області. Наразі електропостачання в регіоні повністю відновлено.
В Донецькій області також продовжуються активні обстріли. З 3 по 11 жовтня фахівці енергокомпанії змогли повернути електропостачання в оселі 57 тисяч родин у 73 населених пунктах Донецької області.
Без світла поки що лишаються 85 населених пункти області. Найскладніші напрямки – Бахмутський, Авдіївський, Торецький, Мар’їнський та Лиманський.
Енергетики ДТЕК разом з ДСНС та військовими працювали цілодобово та доклали максимум зусиль, аби забезпечити поновлення електропостачання у максимально короткі строки.
Нагадаємо, у травні були повністю завершені роботи по відновленню електропостачання мешканцям постраждалих від окупації районів Київщини. За попередніми підрахунками відновлення мереж Київщини до якості та надійності електропостачання довоєнного часу потребуватиме інвестицій в розмірі близько 1 млрд грн. З них понад 300 мільйонів гривень компанія вже інвестували у повернення світла мешканцям Київської області. Ще 600-700 млн. грн. у перспективі 2022-2023 років потребує компанія для створення більш надійних схем електропостачання.
Компанії необхідна допомога держави та міжнародних партнерів у розмірі близько 1 млрд грн для того, щоб повноцінно відновити інфраструктуру мереж та розвивати її згідно плану та потреб мешканців області.