За 16 місяців повномасштабної війни ДТЕК Мережі працевлаштував 69 студентів – дуальників
«ДТЕК Мережі – основа і підтримка для нормального життя країни та українців, в тому числі зараз – під час війни. Наші проєкти націлені не лише на відновлення після бойових дій, а й на довготривалу перспективу та сталий розвиток України. Попри війну в країні ми не припинили наш проєкт дуальної освіти. За останні 16 місяців ми навчили та працевлаштували в нашу компанію 69 хлопців та дівчат. Тепер вони є частиною великої команди енергетиків ДТЕК. У майбутньому навчальному році також плануємо продовжувати проєкт. Більше того, будемо розширювати його межі на профільні ВУЗи, щоб якомога більше студентів отримали можливість взяти в ньому участь», – зазначив Ігор Вовк, керівник департаменту управління персоналом ДТЕК Мережі.
На сьогодні ДТЕК Мережі співпрацює з 9 ВНЗ в Києві, Київській, Дніпропетровській та Одеській областях. Студенти профільних спеціальностей цих освітніх закладів, що обрали дуальну освіту, отримують можливість навчатися за індивідуальною програмою, в якій 40% часу займає теорія, а 60% – практика на підприємстві. На весь час навчання компанія забезпечує студентів заробітною платою та повним соціальним пакетом (медична страховка, відпустка, лікарняні тощо).
«В університеті студентів на книжках навчають працювати на електрообладнанні. Ми ж, на підприємстві, не лише показуємо їм, як це робиться в житті, а й даємо можливість попрацювати на енергооб’єктах. Це і є головна перевага дуального навчання – закріплення здобутих знань одразу на практиці. Молодь після участі в проєкті більш впевнена в завтрашньому дні, бо добре знає обладнання, володіє ситуацією в енергетиці і не має проблем із працевлаштуванням», – розповів, Олександр Радзивільчук, майстер ДТЕК Київські електромережі, наставник студентів – дуальників.
Для того щоб у 2023-2024 навчальному році стати учасником програми дуального навчання ДТЕК Мережі, студент має здобувати освіту за спеціальністю, що пов’язана з енергетикою, навчатися на 2-4 курсі одного з навчальних закладів, що уклав угоду з компанією, заповнити анкету та пройти відбір. Зі студентами-дуальниками укладається трьохсторонній договір на здобуття освіти за дуальною формою, а також строкові трудові договори.
«Зараз енергетики тримають енергетичний фронт і я пишаюсь, що обрав саме цю професію. Від них сьогодні дуже багато залежить. І розвиток країни і нормальне життя українців в цих складних умовах. Вірю, що ми не тільки відновимо енергообладнання, а й збудуємо сучасні «розумні» мережі. І я радий, що зможу бути частиною команди, що докладе до цього всіх зусиль», - підкреслив учасник проєкту, електромонтер ДТЕК Київські електромережі, Андрій Законов.
ДТЕК Мережі започаткував проєкт «Дуальна освіта» у 2019 році. За 5 років за програмою пройшли навчання 311 студентів. Вони поєднували теорію з практикою на обладнанні, з яким працюють сучасні оператори системи розподілу. З них 52% (161 студент) отримала постійну роботу в компанії.
Довідково
Профільні навчальні заклади України, які на сьогоднішній день беруть участь у проєкті «дуальна освіта» ДТЕК Мережі:
- Київський електромеханічний фаховий коледж
- Національний університет біоресурсів і природокористування України
- Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»
- Національний університет харчових технологій
- Таращанський технічний та економіко-правовий коледж
- Немішаєвський фаховий коледж НУБІП України
- НТУ "Дніпровська політехніка"
- Кам'янський енергетичний фаховий коледж
- Фаховий коледж нафтогазових технологій, інженерії та інфраструктури сервісу ОНАХТ