Енергетики ДТЕК Одеські електромережі долучилися до World Cleanup Day: прибрали 117 тисяч м2 територій, 84 тонни відходів, 5 800 Гб цифрового сміття
Толоки енергетиків пройшли поблизу підстанцій, розподільчих пунктів, офісів компанії. Загалом участь у прибиранні взяли 1 097 співробітників ДТЕК Одеські електромережі.
«Від початку повномасштабної війни наше довкілля вже зазнало незворотного негативного впливу. Заміновані території, пожежі, пересування важкої воєнної техніки, витік нафтопродуктів через пошкодження обстрілами різних об’єктів, підрив Каховської ГЕС — справжні злочини проти екосистеми як України, так і всього світу. Наслідки цих подій негативно впливатимуть на довкілля не одне десятиліття. Запобігати екокатастрофі треба вже зараз. Для цього потрібно об’єднувати зусилля. Розуміючи це, ми долучилися до World Cleanup Day та Digital Cleanup Week. В цілому, попри війну, ми не лише повертаємо світло в українські родини після бойових дій, а ще й продовжуємо розвивати інфраструктуру електромереж, застосовуючи сучасні цифрові технології та спираючись на принципи сталого розвитку. Наша мета — надавати українцям якісні послуги з електропостачання і бути максимально дружніми до довкілля задля досягнення Цілей сталого розвитку ГД ООН в Україні та просування принципів ESG», — прокоментували у ДТЕК Одеські електромережі.
В рамках цифрового прибирання Digital Cleanup Week, яке ініціював MODUS X, енергетики ДТЕК Одеські електромережі разом з колегами з інших ОСР ДТЕК Мережі видалили зайву інформацію з гаджетів, хмарних сховищ, електронних та інтернет-ресурсів. Така практика допомагає розвантажити центри баз даних, на підтримку яких витрачається величезна кількість енергії. Цифрове прибирання зменшує кількість викидів CO2 в атмосферу. Крім того, таким чином ми продовжуємо життя своїх гаджетів. А це також внесок в зменшення кількості відходів та збереження природних ресурсів.
Загалом протягом тижня з 9 по 16 вересня енергетики ОСР ДТЕК Мережі видалили понад 5 865 Гб зайвої інформації на своїх електронних пристроях. Тим самим посприяли зменшенню кількості викидів СО2 в атмосферу щонайменше на 1 466 тонн*. Таку кількість шкідливих викидів продукують кілька автомобілів протягом року, а щоб поглинути стільки оксиду вуглецю необхідно близько сотні дерев.
Нагадаємо, наприкінці липня ДТЕК Одеські електромережі запустив нову функцію на сайті компанії за допомогою якої клієнти можуть повідомити про виявлені гнізда лелек на електроопорах та стан птахів в них.
* Розраховано відповідно до формули екоруху Let’s Do It, Ukraine.