Фахівці ОСР ДТЕК Мережі передали на повторне використання 1,1 тисячу тонн відходів
Попри повномасштабну війну рф проти України, оператори систем розподілу ДТЕК Мережі відправили на переробку близько 25% від загальної кількості відходів. Це зокрема брухт металів, використані шини та гума, скло, оргтехніка, нафтопродукти тощо. На повторну переробку та використання ДТЕК Дніпровські електромережі відправили 11 тонн відпрацьованої трансформаторної оливи, ДТЕК Одеські електромережі – 9,1 тонни відпрацьованих шин, ДТЕК Київські електромережі – 500 кг пластику, ДТЕК Київські регіональні електромережі – 8 тонн нафтошламів. Відходи використовують як сировину для виготовлення товарів іншими підприємствами, що допоможе заощадити природні ресурси.
«Наші ОСР не стоять осторонь глобальних процесів. Попри війну, продовжують втілювати принципи циркулярної економіки, зокрема в частині поводження з відходами. Дякуємо всім співробітникам, які відповідально поводяться з відходами. Своїми діями вони не тільки перетворюють відходи на потрібні речі чи енергію, але й зменшують площу сміттєзвалищ в Україні та дбають про довкілля», – зазначила керівник відділу екологічної безпеки ДТЕК Мережі Олена Потапенко.
Для зберігання та сортування відпрацьованих матеріалів в компанії діє спеціальна система. На всіх виробничих майданчиках встановлені понад 2 тисячі контейнерів для сортування 40 видів відходів: метал, скло, макулатура, полімери, промасленні відходи, батарейки тощо.
Попри війну підприємства продовжують вдосконалювати систему поводження з відходами.
Щоб унеможливити негативний вплив на довкілля й максимально спрямовувати відходи на перероблювання та повторне використання, з початку цього року закуплено та виготовлено 44 нових контейнерів для збирання відходів окремо по видах. Так, в ДТЕК Одеські електромережі за 1 півріччя 2024 року виготовлено з використанням вторинних матеріалів 33 контейнери, до кінця 2024 рік буде виготовлено ще 25.
Також в компанії поступово відмовляються від використання потенційно небезпечного для довкілля обладнання, замінюючи на екологічне. Наприклад, компанія повністю припинила закупівлю ртутьвмісних ламп. Їх поступово замінюють на екологічні світлодіодні. У 1 півріччі замінили 4419 одиниць, найбільше на Київщині (1720 од.) та у столиці (1376 од.).