До 2030 року в оселях усіх мешканців Києва встановлять нові багатозонні розумні лічильники
Протягом наступних 9 років у квартирах та будинках усіх мешканців столиці з’являться нові та сучасні електролічильники. Вони допомагатимуть заощаджувати на сплаті за спожиту в нічні години електроенергію. Про це під час онлайн-спілкування з клієнтами ДТЕК Київські електромережі у Facebook в межах проєкту #СпитайПроСвітло повідомив генеральний директор компанії Денис Бондар.
ДТЕК Київські електромережі встановлює замість старих приладів обліку нові — багатозонні та розумні. Робить це за кошти інвестиційної програми, яку йому затверджує державний регулятор — НКРЕКП. За таку заміну клієнт нічого не сплачує.
«ДТЕК прагне стати еталоном клієнтоорієнтованості та впроваджує європейські стандарти обслуговування. Наразі в Києві вже встановили 200 тисяч розумних лічильників. В цьому році наші фахівці змонтують ще 51 тисячу. До кінця 2030 року плануємо всім киянам встановити нові багатозонні розумні лічильники. Заміна приладів обліку реалізується в рамках Великого оновлення мереж, мета якого модернізувати енергообладнання столиці відповідно до потреб її мешканців», — зазначив Денис Бондар.
Адреси будинків, де відбуватиметься заміна приладів обліку, ДТЕК Київські електромережі щомісяця публікує на своєму сайті у розділі «Усе про лічильники електроенергії». Нові електролічильники насамперед монтують в тих будинках де у наявних закінчується строк експлуатації або міжповірочний інтервал.
Нові електролічильники при встановлені одразу налаштовані на роботу у двозонному режимі. Вони дозволяють у нічний час (з 23:00 до 7:00) сплачувати за спожиту електроенергію за вдвічі нижчим тарифом.
Підсумовуючи, очільник ДТЕК Київські електромережі закликав киян із розумінням віднестися до необхідності такої заміни та сприяти роботі працівників компанії, які її здійснюють.
Як повідомлялося раніше, в рамках Великого оновлення мереж сучасні електролічильники у вересні з’являться в 185 будинках Києва. Це оновлення стало можливим завдяки впровадженню у 2021 році стимулюючих інвестиції RAB-тарифів. Вони дозволили компанії збільшити об’єм інвестицій в розвиток мереж на 16% в порівнянні з 2020 роком.