Сортування та роздільний збір відходів. Своїм досвідом ділиться ДТЕК Дніпровські електромережі
«ДТЕК діє в інтересах України та турбується про навколишнє середовище. Тому ми системно працюємо над правильної сортуванням і роздільним збором відходів, що утворюються. А в подальшому стежимо за їх максимальної переробкою. Тільки в 2019 році зібрали понад 635 тон вторсировини та металобрухту. Усе було повторно використано і не стало причиною забруднення. Так ми мінімізуємо вплив нашої діяльності та реалізуємо взяті на себе зобов’язання щодо збереження та захисту навколишнього середовища», — зазначив генеральний директор ДТЕК Дніпровські електромережі Андрій Терещук.
У минулому році компанія збільшила втричі збір та передачу на утилізацію пластика і гуми. Наростила рекордну кількість за останні 5 років збору макулатури — понад 13 тон, відпрацьованих батарейок — 370 кг та медикаментів з вичерпаним терміном придатності — 55 кг. Крім того, зібрали та передали на утилізацію 1,3 тони відпрацьованих ртутьвмісних ламп.
Все це відбувається завдяки чіткій і продуманій системі поводження з відходами. Зараз в компанії збирають 40 видів відходів: відпрацьовані ртутні лампи, шини, акумулятори, нафтопродукти, відходи гумотехнічних виробів, спецодяг, макулатура, електроізоляція, полімери, склобій та інші. У кожному підрозділі компанії обладнані спеціально відведені місця з ємностями для роздільного збору. Більш 610 контейнерів було встановлено за останні 5 років, зараз їх в компанії більше тисячі. Всі вони промарковані в залежності від виду та класу небезпеки.
Для утилізації небезпечних відходів у компанії підписані договори зі спеціалізованими організаціями, які мають відповідні ліцензії та потужності для їхньої переробки.
У 2018 році система збору та утилізації відходів компанії визнана кращою на конкурсі «Зелені технології та інновації» в рамках україно-німецького проекту «Зелені рішення бізнесу — єднання для сталого розвитку».
Як повідомлялося раніше, ДТЕК Дніпровські електромережі планує до кінця 2025 року повністю замінити всі працюючі ртутні лампи на екологічні світлодіодні. А до 2030 року в підрозділах компанії не залишиться жодного вимикача, який в своїй конструкції містить масло.