Як врятувати Київ від відходів? Своїм досвідом ділиться ДТЕК Київські електромережі
«ДТЕК діє в інтересах України та турбується про екологію. Тому ми системно працюємо над мінімізацією кількості відходів. А ті що утворюються — максимально сортуємо та передаємо на переробку. Лише протягом 2019 року підприємство спрямувало на переробку більше 125 тон вторсировини. Тобто вона була повторно використана і не призвела до забруднення навколишнього середовища», — зазначив генеральний директор ДТЕК Київські електромережі Маріс Куніцкіс.
Він також додав, що минулого року компанія збільшила втричі (з 1,14 до 3,5 тон) утилізацію електронного обладнання: комп’ютерів, принтерів, сканерів, телефонів, ксероксів тощо. З 32 до 38 кілограмів наростила збір відпрацьованих батарейок та з 4 до 26 кілограмів — медикаментів з вичерпаним терміном придатності. Зібрали та передали на утилізацію 882 кг відпрацьованих ртутьвмісних ламп, 102 кг відходів полімерів, 80 кг відходів гуми та 4,9 тон зношених шин.
Все це відбувається завдяки чіткій та продуманій системі поводження з відходами. Так, в кожному підрозділі компанії у спеціально відведених місцях знаходяться ємності для збору відходів. Вони, в залежності від виду та класу небезпеки, промарковані. В цьому році планується додатково встановити 10 контейнерів для роздільного збору побутових відходів.
Також обладнані майданчики для тимчасового розміщення відпрацьованих трансформаторів. Усе організовано таким чином, щоб унеможливити негативний вплив на довкілля.
Для утилізації небезпечних відходів у компанії підписані договори зі спеціалізованими установами та підприємствами, які мають відповідні ліцензії та потужності для їхньої переробки.
«Збереження та захист довкілля є важливою метою нашої стратегії і причиною, по якій ми взяли на себе зобов’язання мінімізувати вплив нашої діяльності на навколишнє середовище», — підсумував Маріс Куніцкіс.
Як повідомлялося раніше, ДТЕК Київські електромережі планує до кінця 2021 року повністю замінити усі працюючі ртутні освітлювальні прилади на екологічні світлодіодні, а до 2027 року у столиці не залишиться жодного вимикача, який у своїй конструкції містить масло.