Як поводитися на відпочинку, якщо поруч електроустановка
«ДТЕК діє в інтересах України, піклується про своїх клієнтів і робить все, щоб в їх домівках завжди були світло і комфорт. Запорука надійної роботи електромережі області — дотримання правил пожежної безпеки. Необережне поводження з вогнем, спалювання сухостою на відкритих територіях можуть стати причиною серйозних пошкоджень повітряних ліній електропередачі (ЛЕП), електропідстанцій та припинення електропостачання цілих населених пунктів і підприємств, порушення життєзабезпечення області. Ми закликаємо жителів бути уважними та піклуватися про себе і близьких», — зазначив генеральний директор ДТЕК Донецькі електромережі Олексій Дегтярьов.
Важливо пам’ятати, що повітряні лінії електропередачі завжди є об’єктами підвищеної небезпеки, особливо під час негоди. Відповідно до Закону України «Про землі енергетики та правовий режим спеціальних зон енергетичних об’єктів», уздовж повітряних ліній встановлені охоронні зони:
- для повітряних ліній напругою 6-10 кВ — 10 м від проєкції крайніх проводів;
- для повітряних ліній 35 кВ — 15 м;
- для повітряних ліній 110 кВ — 20 м;
- для повітряних ліній 150 кВ — 25 метрів;
В охоронних зонах забороняється:
- будувати житлові, громадські та дачні будинки;
- влаштовувати звалища. Зберігати добрива, корми, торф, солому, дрова, інші матеріали. Розпалювати багаття. Садити дерева та інші багаторічні рослини;
- розташовувати автозаправні станції або інші сховища ПММ;
- накидати на струмопровідні частини сторонні предмети, підійматися на опори повітряних ліній електропередачі, демонтувати їх елементи;
- влаштовувати ринки, стоянки автомобілів, спортивні майданчики, запускати повітряні змії, моделі літальних апаратів;
Все це також може привести до порушення роботи електричних мереж, пошкоджень або нещасних випадків.
Енергетики просять жителів області дотримуватися правил електробезпеки. Не наближатися до високовольтних ліній і опор, а також до обірваних ліній, трансформаторних підстанцій та інших енергооб’єктів під напругою. Не робити спроб самовільного проникнення в електроустановки. При виявленні обірваних або провислих проводів, відкритих дверей і люків електроустановок, а також пошкоджених опор повідомляти в кол-центр ДТЕК Донецькі електромережі за телефонами (0629) 450 473, (093/096/099) 4500473, в особистих повідомленнях на нашій сторінці в Фейсбук, або за допомогою чат-боту компанії в Viber або Telegram.