Крилата енергія добра: ДТЕК Мережі запустив еколого-просвітницький проєкт #Лелеченьки
Оператори системи розподілу захищають птахів від ураження струмом, допомагають зберігати зникаючі види пташок, мінімізують ризики аварійних відключень електроенергії у клієнтів через зіткнення птахів з лініями електропередачі.
За 8 років оператори системи розподілу, що входять в операційний холдинг ДТЕК Мережі:
- встановили 250 платформ для гнізд білого лелеки;
- встановили понад 3200 птахозахисних пристроїв для захисту птахів від ураження струмом;
- встановили 9 гніздових ящиків для сов-сплюшок;
- 2 гнізда на ЛЕП ДТЕК Мережі звили вухаті сови та тепер компанія їх оберігає;
- встановили 2 штучних гніздування і 3 захисних козирків для голуба-клінтуха;
- захистили й зберегли понад 5000 особин птахів за 8 років;
Ці ініціативи компанії відповідають стратегії ДТЕК 2030 заснованої на принципах ESG, цінностях і відповідальності бізнесу за прогрес у досягненні Цілей Стійкого розвитку Глобального Договору ООН і відповідають Цілі № 15 «Збереження екосистем суші».
«Український бізнес тільки стає на шлях трансформації в бік стійкості. Це означає, що компанії стежать за кожним своїм бізнес-процесом, визначає, як цей процес впливає на довкілля, на людей і намагається зробити його більш дружнім. ДТЕК допомагає захищати птахів від травмування та загибелі на об’єктах енергетичної галузі. У прогресивних країнах світу є багато таких прикладів і дуже добре, що подібні ініціативи запроваджує й український бізнес», — прокоментувала Тетяна Сахарук, генеральна директорка Глобального договору ООН в Україні.
У 2021 році оператори системи розподілу продовжили реалізацію цих ініціатив.
«Оператори системи розподілу, які входять в операційний холдинг ДТЕК Мережі — це сучасний, відповідальний бізнес, що розділяє цінності суспільства. Встановлення платформ для гнізд лелек — один з прикладів того, як наша компанія трансформує свій бізнес відповідно до стратегії ДТЕК 2030, заснованої на принципах ESG, цінностях і відповідальності бізнесу за прогрес у досягненні Цілей Сталого розвитку Глобального Договору ООН. За підрахунками екологів, за останні вісім років ми допомогли зберегти понад 5 тисяч особин білого лелеки. Такі результати надихають нас рухатися далі в цьому напрямі. У 2021 році ми встановимо 120 платформ у трьох областях — Київській, Одеській та Дніпропетровській і в наступних роках продовжимо цю ініціативу», — розповів генеральний директор ДТЕК Мережі Іван Гелюх.
Компанії з розподілу електроенергії масштабували програму по захисту білого лелеки та запустили еколого-просвітницький проєкт #Лелеченьки. Головна його мета — допомогти зберегти в Україні популяцію білого лелеки та привернути увагу суспільства до проблеми скорочення біорізноманіття та захисту довкілля.
«Компанія з 2013 року системно встановлює гнізда лелек. З 2018 року ми почали розповідати про це суспільству на наших сторінках у соціальних мережах та у ЗМІ та побачили неабиякий інтерес до теми. Наші клієнти часто писали в коментарях теплі відгуки про роботу електромонтерів — „захисників-птахів“, повідомляли про гнізда, біля своїх будинків. Цей щирий людський інтерес до життя лелек надихнув нас „ширше“ подивитися на проєкт і трансформувати його у повноцінну еколого-просвітницьку акцію #Лелеченьки, до якої ми запросили долучитися юних екологів, наших клієнтів, медіа і митців. Акція дала нам змогу нагадати великій кількості людей, що краса природи — поруч, і кожен з нас має про неї дбати та зберігати для наступних поколінь», — розповіла Діана Кладова, керівниця департаменту з комунікацій ДТЕК Мережі.
#Лелеченьки поєднує дії бізнесу, майбутнього покоління українців та сучасного мистецтва.
Протягом вересня фахівці операторів системи розподілу встановлять рекордну кількість платформ для гнізд лелек — 120 у трьох областях: Одеській, Київській, Дніпропетровській. Енергетики вже визначають місця, де буде встановлено платформи. На всіх етапах проєкту до процесу будуть залучені діти, які отримали змогу в реальних умовах спостерігати за лелеками та за тим, як фахівці операторів системи розподілу ДТЕК Мережі захищають їх.
Проєкт #Лелеченьки надихнув молодого і талановитого українського художника, фотограф та скульптора Леся Панчишина. У жовтні, коли компанія підбиватиме підсумки проєкту, Лесь презентує свою роботу, присвячену добрій справі енергетиків ДТЕК Мережі.