#Лелеченьки: ДТЕК Дніпровські електромережі встановить 10 платформ для гнізд лелек в області
ДТЕК Дніпровські електромережі долучився до еколого-просвітницького проєкту #Лелеченьки операційного холдингу ДТЕК Мережі. Головна його мета — допомогти зберегти в Україні популяцію білого лелеки та привернути увагу суспільства до проблеми скорочення біорізноманіття та захисту довкілля. В рамках проєкту фахівці компанії протягом вересня-жовтня встановлюють 10 платформ для гнізд лелек у п`яти населених пунктах Дніпропетровської області. Таким чином компанія захищає птахів від ураження струмом та мінімізує ризики аварійних відключень електроенергії у клієнтів через обрушення гнізд на лінії електропередачі. До встановлення однієї з таких платформ долучилося і керівництво облдержадміністрації.
Спеціальні захисні конструкції-платформи електромонтери встановлюють, бо лелеки облаштовують свої гнізда на електроопорах. Гнізда вагою у кількасот кілограмів створюють небезпеку і для птахів, і для стабільного електропостачання клієнтам.
«ДТЕК трансформує бізнес згідно з Новою стратегією 2030, заснованою на принципах ESG, цінностях та відповідальності за прогрес у досягненні Цілей Сталого розвитку Глобального договору ООН. Ми віримо, що бізнес має робити внесок у збереження живої природи, що нас оточує. З 2013 року в Дніпропетровській області ДТЕК Дніпровські електромережі встановив понад 170 безпечних платформ для лелек. У рамках проєкту #Лелеченьки протягом місяця змонтуємо ще 10. У Новомосковському, Нікопольському та Дніпровському районах області», — розповів генеральний директор ДТЕК Дніпровські електромережі Андрій Терещук.
Проєкт #Лелеченьки поєднує дії бізнесу, майбутнього покоління українців, сучасного мистецтва та всіх небайдужих до теми захисту довкілля та біорізноманіття. До встановлення платформи у селі Іванівка, що на Петриківщині, долучився заступник голови Дніпропетровської ОДА Максим Беспальчук. За його допомогою електромонтери переселили у безпечне гніздо цілу родину лелек.
«Подбати про збереження природи — наш обов’язок. Підтримуємо екопроєкт з облаштування безпечних лелечиних гнізд. Його реалізація убезпечить і птахів від електричного струму, і мешканців сіл — від перебоїв світла», — каже заступник голови Дніпропетровської ОДА Максим Беспальчук.
Крім платформ для лелек в рамках програми орнітологічної безпеки фахівці ДТЕК Дніпровські електромережі встановлюють дерев’яні та металеві гніздування для сов-сплюшок та червонокнижного голуба-клінтуха, який також охоче селиться на електроопорах. А ще монтують спеціальні кожухи на ізолятори та проводи, а також світловідбиваючі маркери, які роблять їх безпечними для птахів та виключають ризик перебоїв електропостачання для клієнтів.
Загалом за понад 8 останніх років ДТЕК Мережі встановив понад 250 захисних платформ для гнізд у чотирьох регіонах України. Це допомогло врятувати життя понад 5 тисяч птахів, занесених до Бернської Конвенції про охорону дикої флори та фауни та природних середовищ існування в Європі. Цього року встановлять рекордну кількість платформ для гнізд лелек — 122 у трьох областях: Одеській, Київській та Дніпропетровській.
Коротке відео, як спеціалісти виготовляють платформи для гнізд лелек, можна подивитися за посиланням.