#Лелеченьки: протягом осені ОСР ДТЕК Мережі встановлять понад 70 захисних платформ для гнізд лелек на електроопорах в трьох регіонах та столиці
Перше лелече гніздо в рамках осінньої акції #Лелеченьки енергетики ДТЕК Київські електромережі укріпили в Києві. Тепер птахам не загрожуватиме ураження струмом, а клієнтам – аварійне відключення світла через обвалення гнізда на електричні дроти. Про те що енергетики подбали про безпеку гнізда засвідчує наліпка на опорі із QR кодом та посиланням на проєкт.
«Попри війну ДТЕК продовжує розвивати інфраструктури електромереж, спираючись на принципи сталого розвитку. Наша мета – надавати українцям якісні послуги з електропостачання європейського рівня і при цьому бути максимально дружніми до довкілля. Сьогодні ми укріпили гніздо лелек в мікрорайоні Бортничі. Ми перенесли його не спеціальну захисну платформу. Тепер воно міцно триматиметься на опорі, не сповзатиме на дроти, і коли лелеки повернуться з теплих країв, це допоможе захистити їх від ураження струмом. А також це допоможе мінімізувати аварії та відключення світла у наших клієнтів в мікрорайоні Бортничі», – зазначив генеральний директор ДТЕК Київські електромережі Денис Бондар.
Загалом протягом жовтня-грудня 2023 року в Києві, Київській, Одеській та Дніпропетровський областях ОСР ДТЕК Мережі планують укріпити 71 захисну конструкцію для гнізд лелек. Попри війну та постійні ризики руйнування електромереж, компанія знаходить можливості виконувати взяті на себе зобов’язання щодо захисту біорізноманіття в межах Глобального договору ООН.
У цілому за останні 10 років енергетики ДТЕК Мережі вже укріпили 507 гнізд лелек на електроопорах і це допомогло захистити щонайменше 10 тисяч особин цього тотемного для українців птаха. Компанія запрошує всіх небайдужих українців долучатися до проєкту #Лелеченьки. Наприклад, це можна зробити передавши інформацію про виявлене гніздо в регіонах присутності бізнесу.
Нагадаємо, в липні 2023 року на сайтах ОСР ДТЕК Мережі з’явилась можливість повідомляти про виявлені лелечі гнізда на електричних опорах та надавати інформацію про кількість та стан птахів в них. Це вже допомогло енергетикам оперативно дізнаватися де саме з’явилися нові гнізда, щоб в подальшому укріплювати їх захисними платформами, а також передавати важливі дані про лелек орнітологам-науковцям. Про гніздо на опорі у столичних Бортничах енергетикам повідомили клієнти саме через цю функцію на сайті компанії.