#Лелеченьки: у Дніпрі в музеї «Машини часу» відкрили першу в Україні експозицію про захист білого лелеки енергетиками ДТЕК
Експозиція #Лелеченьки відтворює гніздо, звите лелеками на електричній опорі. В реальному житті таке сусідство з лініями електропередачі становило б серйозну загрозу для птахів. Але цій лелечій родині пощастило — електромонтери ДТЕК укріпили гніздо спеціальною захисною платформою, а на лініях поруч почепили світловідбивачі, щоб птахи при перельоті не зачепили дріт під напругою. Саме так енергетики операторів системи розподілу ДТЕК Мережі вже понад 10 років дбають про захист птахів в Дніпропетровській, Київській, Одеській областях та Києві в рамках еколого-просвітницького проєкту #Лелеченьки. За цей час вже укріпили понад 500 гнізд в цих регіонах та встановили понад 5,5 тисяч птахозахисних пристроїв.
«За останні 10 років ми вже допомогли захистити понад 10 тисяч особин білого лелеки. І наразі продовжуємо розширювати аудиторію нашого проєкту #Лелеченьки, щоб за допомогою небайдужих українців захистити ще більше птахів. У цьому нам тепер допомагатиме та експозиція в музеї „Машини часу“», — розповідає головний еколог ДТЕК Мережі Олена Потапенко.
Укріплення гнізд на електроопорах та встановлення птахозахисних пристроїв на лініях електропередачі також допомагає енергетикам попереджати аварії та відключення світла у клієнтів.
«ДТЕК Мережі — основа і підтримка для нормального життя українців. У 2023 році всі наші зусилля продовжують бути зосереджені на відновленні зруйнованої ворогом електроінфраструктури. Водночас ми не припиняємо реалізовувати проєкти сталого розвитку, що відповідають цілям ГД ООН. З 2013 року наша компанія укріпила 537 гнізд лелек, з них понад 200 в Дніпропетровській області. 20 гнізд в регіоні перенесли на захисні платформи від початку повномасштабної війни. Це допомагає нам і подбати про безпеку птахів, і запобігати аварійним відключенням світла у наших клієнтів», — підкреслив генеральний директор ДТЕК Дніпровські електромережі Андрій Терещук.
Першу в Україні експозицію про захист білого лелеки енергетиками ДТЕК не випадково відкрили саме в дніпропетровському музеї «Машини часу». Тут представлені приклади екологічних винаходів людства — перші екоавтомобілі, що з’явилися в Україні, динамо-машина для вироблення «зеленої» електроенергії тощо. Тож, #Лелеченьки доповнили експонати, що символізують, як людина може адаптувати прогрес під потреби довкілля.
Відвідувачі експозиції #Лелеченьки зможуть також переглянути відео, як енергетики ДТЕК захищають лелек та долучитися до проєкту #Лелеченьки. Нагадаємо, нещодавно ДТЕК Дніпровські електромережі запустив на своєму сайті нову функцію, за допомогою якої клієнти можуть повідомити про виявлені гнізда лелек на електроопорах та стан птахів в них.