Лелеки повернулися на укріплені енергетиками ДТЕК Київські регіональні електромережі гнізда
Усього в Київській області на електроопорах встановлені 156 спеціальних платформ під лелечі домівки. Вони дозволяють убезпечити птахів від можливого ураження струмом. Також такі роботи захищають клієнтів компанії від аварійних відключень, що можуть бути спричиненням сповзанням гнізд на проводи.
«Попри війну ДТЕК продовжує розвивати інфраструктури електромереж, спираючись на принципи сталого розвитку. Кожної весни наші фахівці перевіряють укріплені захисними платформами лелечі гнізда. Дивляться чи все з ними гаразд, а також відмічають чи оселилася там лелеки. Цього року птахи облаштували свої гнізда на 146 встановлених захисних платформах», — зазначив Віталій Шайда, генеральний директор ДТЕК Київські регіональні електромережі.
Фахівці компанії, виконуючи регулярні огляди повітряних ліній, фіксують електроопори на яких лелеки вирішили облаштували власні домівки. Також про такі випадки часто повідомляють мешканці області. Коли птахи відлітають на зимівлю, енергетики укріплюють аварійні гнізда захисними конструкціями.
«Наша мета — надавати українцям якісні послуги з електропостачання європейського рівня і при цьому бути максимально дружніми до довкілля. Тому будемо продовжувати оберігати лелек від можливого ураження струмом. Зокрема навесні, до прильоту птахів, енергетики встановили 10 платформ. До кінця року плануємо укріпити ще 10 гнізд», — зазначила Людмила Бочарова, провідний фахівець департаменту з охорони праці та екологічної безпеки ДТЕК Київські регіональні електромережі.
Убезпечувати лелечі гнізда енергетики почали ще у 2020 році. Перша захисна конструкція тоді з’явилася в у селі Дівички, Бориспільського району.
Коротке відео як енергетики перевірили безпечні платформи можна за посиланням.
Як зазначалося раніше, ДТЕК Київські регіональні електромережі послідовно реалізує Цілі Сталого розвитку Глобального Договору ООН. В компанії працює ефективна система управління відходами. Вона побудована на принципах циркулярної економіки й лише минулого року допомогла передати на відновлення та рециклінг 227 тонн різних видів відходів.