Можливості для молоді під час війни: 10 студентів стали учасниками проєкту «Дуальна освіта» ДТЕК Дніпровські електромережі
Проєкт «Дуальна освіта» ДТЕК Дніпровські електромережі розрахований на студентів 3-4 курсів профільних вишів, що навчаються за спеціальністю «Енергетика». Учасники здобувають освіту за спеціальною системою, в якій 60% часу відведено на навчання на базі навчального закладу, а 40% – на практичне навчання в умовах виробництва. Завдяки проєкту студенти можуть одночасно навчатися і працювати за фахом, що є вагомою підтримкою для молоді в сучасних умовах воєнного стану в країні.
«Люди − головний ресурс та конкурентна цінність компанії. ДТЕК Дніпровські електромережі надає підтримку своїм співробітникам, а також талановитій молоді, яка тільки планує стати енергетиками. Проєкт „Дуальна освіта“ ми реалізуємо з 2019 року в партнерстві з профільними навчальними закладами області. За 5 років навчання пройшли 88 студентів. З них більш ніж половина − 51, працевлаштувалися в нашій компанії. Попри війну ми не зупинили проєкт, а навпаки: від її початку працевлаштували за дуальною формою 19 студентів. На сьогодні вони працюють в нашій компанії на посадах електромонтерів та інженера. У новому навчальному році ми співпрацюємо з 2 профільними вишами і взяли в проєкт 10 студентів», — повідомив Андрій Терещук, генеральний директор ДТЕК Дніпровські електромережі.
Учасники проєкту «Дуальна освіта» офіційно працевлаштовані та отримують всі соціальні гарантії. З кожним укладається тристоронній договір на здобуття освіти за дуальною формою, а також строкова трудова угода. Для того, щоб стати учасником проєкту, студент має здобувати освіту за спеціальністю, яка пов’язана з енергетикою. Також він повинен навчатися на 3-4 курсі одного з навчальних закладів, що уклав угоду з ДТЕК Дніпровські електромережі. На сьогодні це два ВНЗ: НТУ «Дніпровська політехніка» та Кам’янський енергетичний фаховий коледж.
Далі достатньо заповнити анкету та пройти відбір. За кожним студентом закріплений професійний наставник, який супроводжує на всіх етапах практичної частини навчання.
Компанія зацікавлена у професійній підготовці майбутніх енергетиків, які прийдуть на зміну тим фахівцям, що наразі стоять на варті енергетичного фронту. Адже потрібно буде не лише відновлювати зруйноване ворогом, а й створювати нову енергоінфраструктуру — основу для відбудови України та економіки. Тож бізнес працює на принципах рівності, сталого розвитку та створення безбар’єрних умов для навчання майбутніх енергетиків.
«Участь у проєкті дала практичний досвід та можливість навчатися у справжніх професіоналів. З осені 2022 року я здобував освіту у своєму навчальному закладі та одночасно працював електромонтером оперативно-виїзної бригади. А вже в травні 2023 року був зарахований у постійний штат в якості інженера з релейного захисту та електроавтоматики ДТЕК Дніпровські електромережі. Під час війни енергетики тримають енергетичний фронт, і я радий, що можу бути частиною команди», – поділився досвідом Ісаєв Антон, інженер ДТЕК Дніпровські електромережі, випускник проєкту «Дуальна освіта».
ДТЕК є підписантом Глобального договору ООН, і проєкт «Дуальна освіта», безпосередньо, відповідає цілям цього документа. Зокрема, цілі № 4, яка передбачає можливість для кожного здобувати якісну освіту. А також цілі № 8, яка декларує економічне зростання та право на гідну заробітну плату. Подібні програми, особливо зараз, є підтримкою талановитої української молоді. А ще — націлені не лише на відновлення після бойових дій, а й на довготривалу перспективу та розвиток України. ДТЕК Мережі є учасником спільноти «Бізнес без бар'єрів» і проєкт «Дуальна освіта» входить до переліку кращих кейсів на державному порталі для підприємців «Дія.Бізнес». Проєкт визнаний успішним прикладом створення можливостей навчання та працевлаштування для української молоді під час повномасштабної війни.