На шляху до чистого довкілля та циркулярної економіки: ДТЕК Мережі передав на повторне використання понад тисячу тонн відходів
ОСР ДТЕК Мережі, попри складну ситуацію в країні, не припиняють дбати про довкілля. Компанії реалізують програму поводження з відходами виробництва з урахуванням європейських принципів циркулярної економіки. ОСР сортують відходи за видами та відправляють на переробку для повторного використання. За перше півріччя 2022 року компанії зібрали 4,8 тис. тонн відходів. З них 22% передали на переробку для повторного використання. Інше – на спеціалізовані полігони для подальшого розміщення.
«ДТЕК продовжує розвивати електромережі, використовуючи сучасні цифрові технології та спираючись на принципи сталого розвитку. Це в тому числі стосується і політики поводження з власними відходами виробництва. Ті, що можна переробити для повторного використання, ми сортуємо та передаємо компаніям, що спеціалізуються на цьому. Так ми допомагаємо мінімізувати негативний вплив на довкілля та заощаджувати природні ресурси»,
– зазначає Олена Потапенко, головний еколог ДТЕК Мережі.
Для зберігання та сортування відпрацьованих матеріалів в компаніях працює спеціальна система. На виробничих майданчиках встановлено понад 2 000 контейнерів для сортування відходів. ОСР сортують відходи виробництва на 40 видів: скло, макулатура, полімери, залізобетонні матеріали тощо. Роблять це, щоб передавати відпрацьовані матеріали на утилізацію, а не накопичувати на полігонах.
Основний вид відходів діяльності операторів системи розподілу – залізобетонні опори. Ці відходи передають на переробку для повторного використання на будівництві, в т. ч. виготовляють щебінь і арматуру.
Крім того, оператори системи розподілу ДТЕК Мережі реалізують заходи, які допомагають скорочувати утворення відходів. З 2019 року компанії не закуповують ртутьвмісні лампи. При виході з ладу ламп розжарювання та енергозберігаючих їх замінюють на світлодіодні. Компанії планують повністю відмовитися від використання ртутьвмісних приладів освітлення до 2025 року.
Як відповідально споживати ресурси, сортувати відходи і передавати їх на утилізацію не тільки на роботі, але і вдома, оператори системи розподілу ДТЕК Мережі навчають усіх своїх співробітників. На підприємствах систематично проводять інформаційну кампанію «Нуль відходів».