Попри регулярні обстріли ДТЕК повернув світло у 66 тисяч осель українців
За минулий тиждень з 18 по 24 липня фахівці операторів системи розподілу ДТЕК Мережі відновили роботу електромереж, що були пошкоджені внаслідок бойових дій, для 66 тисяч родин у 91 населеному пункті Донецької, Дніпропетровської та Одеської областей.
Найбільш складна ситуація продовжує зберігатися у Донецькій області. Тут продовжують точитися запеклі бої. Через ракетні, авіа та артилерійські обстріли щодня руйнується інфраструктура електромереж. Тільки за минулий тиждень енергетики ДТЕК відновили постачання світла понад 58 тисячам осель мешканців області у 80 населених пунктах Бахмутського, Краматорського та Покровського районів. У значну частину будинків світло доводиться повертати мало не щодня.
Регулярність та інтенсивність обстрілів, що призводить до пошкодження електромереж, збільшилась також у Дніпропетровській області. На минулому тижні енергетикам доводилося 5 разів відновлювати роботу електромереж Нікопольського та Криворізького районів області. Всього за тиждень енергетики відновили електропостачання майже 6 тисячам родин у 9 населених пунктах Дніпропетровщини.
Також за тиждень пошкоджень зазнала інфраструктура мереж на Одещині. Фахівці ДТЕК Одеські електромережі оперативно заживили майже 2 тисячі осель мешканців області.
Енергетики ДТЕК безперервно працюють вже 151 добу та разом зі всіма службами роблять все можливе для того, аби українці мали вдома світло.
Нагадаємо, у травні були повністю завершені роботи по відновленню електропостачання мешканцям постраждалих від окупації районів Київщини. За попередніми підрахунками відновлення мереж Київщини до якості та надійності електропостачання довоєнного часу потребуватиме інвестицій в розмірі близько 1 млрд грн.
З них понад 300 мільйонів гривень компанія вже інвестували у повернення світла мешканцям Київської області. Попереду другий етап відновлення мереж - відновлення резервних джерел живлення, що дасть змогу забезпечувати надійне електропостачання міст та сіл, які були до початку військових дій. Він потребує інвестицій в орієнтовному розмірі ще 600-700 млн. грн. у перспективі 2022-2023 років.
Компанії необхідна допомога держави та міжнародних партнерів у розмірі близько 1 млрд грн для того, щоб повноцінно відновити інфраструктуру мереж та розвивати її згідно плану та потреб мешканців області.