НКРЕКП затвердила перехід на стимулююче тарифоутворення для ДТЕК Київські регіональні електромережі
Відповідно до нової методики, обсяг запланованих інвестицій в поліпшення якості електропостачання ДТЕК Київські регіональні електромережі збільшиться на 275 млн грн в порівнянні з 2020 роком. Інвестиції в поліпшення інфраструктури електромереж на території ліцензійної діяльності компанії (Київська область) складуть 618 млн грн. Для порівняння, у 2020 році інвестиційна програма компанії, сформована за методикою «Витрати +», менше на 44% і становить 343 млн грн *.
Заплановані інвестиції будуть спрямовані на поліпшення якості електропостачання відповідно до планових показників, які визначає держрегулятор НКРЕКП: скорочення втрат в електромережах і показника SAIDI (часу відключення електроенергії).
Згідно з параметрами якості, визначеним НКРЕКП, завдяки впровадженню стимулюючого тарифоутворення через 13 років час відсутності електроенергії у клієнтів має скоротитися з поточних 595 хв/рік до 150 хв/рік для міста і 300 хв/рік для сільської місцевості.
Одним з важливих напрямків ДТЕК Київські регіональні електромережі є проєкти з впровадження технологій автоматизації та цифровізації. Вони націлені на те, щоб в довгостроковій перспективі трансформувати поточну інфраструктуру електричних мереж в Smart Grid, що відповідає потребам сучасної економіки та клієнтів.
Наприклад, вже у 2021 році 41 млн грн буде використано для проєктів з розвитку автоматичної системи диспетчерського управління, яка дозволяє в режимі реального часу відслідковувати технічний стан електрообладнання.
Інвестування в розвиток автоматичної системи диспетчерського управління допоможе більш оперативно відстежувати та усувати аварійні ситуації.
Інвестиції в розвиток сучасних цифрових каналів обслуговування клієнтів, як, наприклад, онлайн-портал, чат-бот і мобільний додаток, дозволять зробити взаємодію клієнтів з компанією більш швидкою, простою і зручною.
*Інвестиційна програма — це затверджена Регулятором програма робіт і витрат на них для поновлення, модернізації та будівництва інфраструктури електромереж. Вона затверджується щорічно НКРЕКП для кожного оператора систем розподілу.
У серпні 2020 року на заміну системі «Витрати +» НКРЕКП була прийнята нова методологія формування тарифу на розподіл електроенергії за принципом стимулюючого тарифоутворення. Вона дозволяє залучати більший обсяг інвестицій в інфраструктуру електромереж, що позитивно позначається на якості електропостачання для клієнтів.