Нові підстанції та лінії: ДТЕК Київські електромережі підбив підсумки оновлення інфраструктури електричних мереж столиці в 2019 році
ДТЕК модернізує енергетику, роблячи її більш ефективною. Загалом в будівництво, модернізацію та реконструкцію електричних мереж і обладнання в межах інвестиційної програми 2019 року компанія вклала більше 240 мільйонів гривень.
«Ми оновили підстанції 110/10 кВ «Бортничі» та «Позняки». Розпочали реконструкцію підстанції 110/10 кВ «Вулкан». Вони стали інвестицією в якість електропостачання для мешканців Дніпровського та Дарницького районів. А також створили надійну енергетичну базу для реконструкції стратегічно важливої для Києва Бортницької станції аерації», - прокоментував генеральний директор ДТЕК Київські електромережі Маріс Куніцкіс.
В 2019 році енергетики продовжили прокладання нової потужної кабельної (підземної) лінії 110 кВ «Новокиївська-Московська». Вона дозволить забезпечити зростаючі потреби у електриці киян Голосіївського та Печерського районів. Введення в експлуатацію заплановано на 2021 рік, одночасно із завершенням будівництва нової підстанції 110/10 кВ «Одеська».
Зробили енергетики й заділ для майбутніх модернізацій. Зокрема підготували проекти реконструкції ПС 110/35/10кВ «Біличі» та ПС 110/10 кВ «Куренівська».
Пріоритетним напрямком інвестиційної програми також стали автоматизація та цифровізація столичних мереж. В такі проекти ДТЕК Київські електромережі спрямував більше 94 мільйонів гривень.
Зокрема енергетики інвестували в диспетчерський програмний комплекс SCADA, що прогнозуватиме можливі аварії та пропонуватиме варіанти їх вирішення. Також інвестиції були направлені в телемеханіку та розвиток інфраструктури для розумних лічильників. Усе це в комплексі дозволить дистанційно керувати мережею на кожній вулиці й оперативно реагувати на аварійні ситуації. Це значно підвищить якість енергопостачання та у перспективі дозволить зменшити час, який кияни перебувають без світла.
Завдяки коштам інвестпрограми, у минулому році ДТЕК Київські електромережі заклав основу для старту масштабного оновлення роботи ремонтних бригад. В результаті вже у 2020 році ними будуть управляти за допомогою спеціального мобільного додатка «Мобільні бригади». Це, за прогнозами енергетиків, на 15% зменшить час ліквідації аварій та пришвидшить на 30% виконання заявок клієнтів.
Ще 11 мільйонів гривень були інвестовані в оснащення енергооб’єктів охоронною та пожежною сигналізацією, придбання обладнання для робітників, переобладнання пересувної лабораторії та інші роботи. Загалом за рік енергетики реалізували 84 проекти.