Майже 500 лелек облаштувалися на безпечних платформах, які встановили спеціалісти ДТЕК Київські регіональні електромережі
«Через активні бойові дії енергоінфраструктура Київщини в деяких містах і селах була знищена вщент і нашим спеціалістам доводилося відновлювали її майже з нуля. Тому, ми розуміли, що через війну не всім лелекам цьогоріч було куди повернутися. Піклуючись про безпеку птахів наші фахівці перевірили, чи вціліли гнізда на встановлених платформах і птахам нічого не загрожує. За підрахунками екологів майже 500 птахів облаштувалися у „безпечних домівках“, 270 — із яких пташенята. Це добрий знак. Адже, якщо в наші гнізда повернулися лелеки, то ми віримо, що вже скоро в нашу Україну повернеться мир», — повідомили в компанії.
За два роки енергетики перенесли на безпечні платформи 99 гнізд. У тому числі наприкінці минулого року в рамках масштабного еколого-просвітницького проєкту #Лелеченьки фахівці ДТЕК Київські регіональні електромережі встановити 58 платформ.
Спеціальні штучні платформи ДТЕК Київські регіональні електромережі встановлював на електроопорах, де лелеки звили гнізда, для безпеки птахів. Робили це восени — поки лелеки відлетіли до теплих країв. Штучні платформи для гнізд — це міцні кошики з металевих прутів. Вони кріпляться до електроопори вище рівня електричних проводів. Така конструкція не дає важкому гнізду сповзти на лінії. Вона захищає гніздо від руйнування, птахів від удару струмом, а лінії — від коротких замикань і позапланових відключень.
Коротке відео як спеціалісти компанії перевірили платформи для гнізд лелек можна подивитися за посиланнями:
Крім платформ, у 2021 році ДТЕК Київські регіональні електромережі встановив понад 500 спеціальних кожухів на електролініях, щоб убезпечити птахів від ураження струмом, а також 30 штучних гніздівель для вухатої сови та совки. Такі ініціативи дозволили захистила від загибелі птахів, у тому числі тих, які перебувають під захистом Бернської Конвенції та Червоної книги України.
Після закінчення війни енергетики продовжать реалізацію проєктів із захисту біорізноманіття у Київській області.