ДТЕК поділився планами розвитку енергоінфраструктури у Києво-Святошинському районі
Києво-Святошинський район розбудовується дуже швидкими темпами. Підтвердженням тому є кількість нових приєднань до мереж Київобленерго – коли клієнти хочуть підключити об’єкти нової забудови чи збільшити існуючі потужності. Їх майже на 40% більше, ніж в інших районах області. Так, за перше півріччя 2020 року у Києво-Святошинському районному підрозділі здійснили 1 049 нових підключень до мереж. Для порівняння в Бориспільському – 593 нових приєднань за той же період.
Невідповідність швидких темпів забудови та розвитку мереж призводять до зниження якості напруги в мережах та збільшення їх аварійності*.
«ДТЕК як надійний партнер суспільства створює фундамент для розвитку енергетичної інфраструктури районів Київської області. В 2020 році ми інвестуємо 10,9 млн грн в рамках ремонтної та Інвестиційної програм в розвиток елекроінфраструктури Києво-Святошинського району. За перше півріччя ми вже відремонтували 118 км повітряних ліній та 60 трансформаторних підстанцій, встановили 7 пристроїв грозозахисту, що нівелюють ризики перенапруги та розчистили більше 60 км трас від гілок дерев. Проведені роботи сприяли зростанню надійності енергопостачання Київщини», - відзначив генеральний директор Київобленерго Віталій Шайда.
Компанія продовжує виконувати технічне оновлення та модернізацію обладнання, розповідає очільник оператора системи розподілу. Згідно Інвестиційної програми 2020 року, в Києво-Святошинському районному підрозділі до кінця року буде реконструйовано ще 11 км електричних мереж та 17 розвантажувальних підстанцій. Покращення відчують у селах Софіївська Борщагівка, Малютянка, Чабани, Буча, Святопетрівське, Крюківщина, Шевченкове, Білогородка, Юрівка, Ходосівка, Петропавлівська Борщагівка, Горенка. Також до кінця року відбудеться переобладнання ділянки лінії електропередач 10 кВ від підстанції «Іскра» у місті Вишневе.
*Законом передбачено, що розмір бюджету та проекти з оновлення мереж, на які можна спрямувати кошти оператору системи розподілу, встановлює НКРЕКП. Сьогодні вони в рази менші за реальні потреби компанії для швидких змін. Якщо модель інвестування буде змінено на рівні держави, то зміни відбуватимуться швидше.