Подбали про збереження рідкісного птаха: ДТЕК Донецькі електромережі встановив домівки для гніздування соколів-кобчиків
ДТЕК Донецькі електромережі опікується рідкісними видами птахів регіону. Протягом двох днів фахівці компанії встановили 22 будиночки для гніздування сокола-кобчика у національному природному парку «Меотида»* у Донецькій області. Ці птахи рідкісні не тільки на території України, але й інших країн, занесені до Бернської Конвенції про охорону дикої флори і фауни та відмічені науковцями як близькі до знищення.
Кобчик — найменший із соколів, що мешкає в степовій зоні України. Раніше популяція кобчиків була досить численною. Однак зараз їх стає все менше, у тому числі через брак місць для гніздування. Річ у тому, що кобчик, як і інші соколи, не будує гніздо самостійно. Хижий птах облаштовує домівку у старих сорочих чи грачиних гніздах, або у дуплах дерев. Своєю чергою сорок та граків, як і дуплистих дерев, стає все менше.
Тож фахівці енергокомпанії змайстрували для птахів спеціальні домівки. Ретельно вимостили їх травою та опалим листям і розмістили на деревах. Допомагали у цій відповідальній справі орнітологи національного природного парку «Меотида».
«Збереження біорізноманіття — один з напрямків діяльності нашої компанії, який відповідає стратегії ДТЕК 2030 заснованої на принципах ESG, цінностях і відповідальності бізнесу за прогрес в досягненні цілей сталого розвитку Глобального Договору ООН. З 2015 року ми облаштували 15 спеціальних металевих платформ для гнізд лелек, які дозволяють зберегти популяцію птахів та убезпечити від аварійних відключень лінії електропередач. За підрахунками екологів, така ініціатива ДТЕК Донецькі електромережі за 5 років допомогла зберегти близько 200 білих лелек, 120 з яких — пташенята, — розповів генеральний директор ДТЕК Донецькі електромережі Олексій Дегтярьов. — Наразі подбали про ще одного рідкісного птаха — сокола-кобчика. Крім того, цього року також плануємо встановлення спеціальних світловідбивних маркерів на високовольтних лініях, що убезпечать всіх мігруючих птахів через наш регіон від ураження струмом».
Крім спеціальних платформ для гнізд лелек ДТЕК Донецькі електромережі встановлює на лініях електропередачі птахозахисні пристрої — спеціальні кожухи-ковпаки, що закривають від птахів ділянки дротів з боків. До кінця 2021 року кількість птахозахисних пристроїв, в тому числі встановлених на території національного природного парку «Меотида» в Приазов’ї, досягне 1590.
*Меотида — національний природний парк, розташований на території Донецької області у Приазов’ї. Унікальність ландшафту парку «Меотида» полягає в різноманітності його форм. Тут представлена розгалужена мережа проток, гирл, озер, лиманів, заток, значна строкатість морфогідрографічних елементів: останці корінних порід, прируслові і прибережні масиви, лагуни, коси. У сучасних межах парку розташовані понад 60 пам’яток археології та культури, фрагменти традиційної забудови українців, греків та донських козаків. На жаль, у 2015 році внаслідок бойових дій на території національного парку припинила працювати служба охорони, що призвело до численних порушень і втрати великої частини популяцій птахів на території парку.