Прем’єра фільму «Битва за світло» у Дніпрі: історії боротьби українських героїв з енергетичним терором рф
Третій рік поспіль енергетики ДТЕК Дніпровські електромережі відновлюють пошкоджені обстрілами лінії та обладнання. За понад тисячу днів війни відновили роботу 2650 ліній електропередачі та близько 140 підстанцій та інших об’єктів електроінфраструктури, що зазнали руйнувань через ворожі удари. Деякі з них доводилося відновлювати десятки разів у надскладних умовах.
«Щодня енергетики роблять усе, щоб попри небезпеку забезпечити електропостачанням. «Битва за світло» – це документальна історія про тих, хто стоять між світлом та темрявою, між руйнуванням і надією. Це боротьба за життя, яку ми маємо виграти», – підкреслив Антон Дралов, керівник департаменту з експлуатації високовольтних мереж ДТЕК Дніпровські електромережі.
Стрічка розповідає про реальних героїв, які працюють у небезпечних умовах, забезпечуючи тепло і світло мільйонам українців. Серед них – бійці ППО, рятувальники та енергетики. Особливе місце у фільмі займає історія рятувальника з Дніпра, який разом із підрозділом потрапив під цілеспрямований удар рф в аеропорту, коли розбирали завали після ракетної атаки.
«Цей фільм розповідає про боротьбу за світло й тепло в наших оселях. Як рятувальник, я наживо бачу жахливі наслідки ударів по енергооб’єктах й кожного разу дивуюся, як енергетики знаходять можливість щоразу відновлювати світло. Для мене це честь розповідати про нашу спільну роботу», – каже рятувальник Ігор Гетало.
Фільм висвітлює події, що розпочалися у жовтні 2022 року, коли Україна зазнала масованих атак на об’єкти паливно-енергетичного сектору.
«Дніпропетровщина — один із регіонів, який чи не найбільше страждає від ракетних та дронових атак. Але завдяки рятувальникам, захисникам неба та енергетикам, які щодня роблять неможливе, у нас є світло, працюють лікарні, школи, підприємства. Дякую творчій команді фільму за те, що показали світові цю героїчну боротьбу», – зазначив голова Дніпропетровської облради Микола Лукашук.
Автори подолали 20 тисяч кілометрів, щоб відзняти унікальні кадри, зокрема на секретних об’єктах. Серед героїв — командири зенітно-ракетних комплексів Повітряних Сил, бійці, які тримають рекорд з кількості знищених ракет та шахедів, та військові пілоти. Один із епізодів розповідає про працівників ДТЕК, які під час обстрілів залишалися на теплоелектростанції, щоб запобігти катастрофі.
«У своїй роботі ми хотіли подякувати героям, які борються за світло, та вшанувати пам’ять загиблих. Жоден фільм не може передати весь масштаб роботи, яку виконують захисники неба, рятувальники та енергетики. Але важливо, щоб кожен зрозумів, якою ціною дається світло в умовах російського енергетичного терору», – зазначив режисер Василь Київський.
У фільмі взяв участь чемпіон світу з боксу Олександр Усик, який підтримав героїв та їхні історії. Також у стрічці з’явилися звернення Тіни Кароль, Артема Пивоварова, Ксенії Мішиної, Даші Квіткової та Ярослави Магучих, які подякували захисникам за їхню щоденну боротьбу за мирне небо, безпеку та світло.
До прем’єри дизайнерка Ельвіра Гасанова презентувала лімітовану колекцію одягу з ілюстрацією Dartsya Zironka, на якій зображені військові ППО, рятувальники та енергетики.
Організувати показ у Дніпрі допоміг Menorah Center у співпраці з бізнес клубом «INSPIRA» в рамках проєкту «Мобілізація інтелектуального потенціалу». Всеукраїнська прем’єра «Битви за світло» відбудеться у грудні на платформах Megogo, Київстар ТБ та в ефірі загальнонаціонального телемарафону.