Проєкт ДТЕК Мережі «Дуальна освіта» серед кращих кейсів безбар’єрності на державному порталі «Дія.Бізнес»
Про проєкт ДТЕК Мережі «Дуальна освіта» тепер можна детальніше дізнатися на державному порталі для підприємців «Дія. Бізнес». Проєкт визнаний успішним прикладом подолання бар’єрів у працевлаштуванні молоді та розв’язання проблеми дефіциту кадрів виробничих спеціальностей, тому рекомендований для вивчення іншими українськими компаніями.
«Проєкт „Дуальна освіта“ — це можливість підтримати талановиту молодь. Ми допомагаємо студентам отримати практичні навички та професію в енергетичній галузі. По завершенню навчання наші випускники можуть стати інженерами, електромеханіками, електромонтерами та продовжити працювати в компанії, де проходили практику. Ми не виключаємо, що згодом, дехто захоче опанувати якісь управлінські навички, та стати керівником», — розповідає керівниця департаменту з управління персоналом ДТЕК Мережі Наталія Береза.
Головна мета проєкту — подолання бар’єрів у працевлаштуванні молоді та розв’язання проблеми дефіциту кадрів виробничих спеціальностей. Тому він увійшов до кращих кейсів безбар’єрності на державному порталі «Дія. Бізнес» і рекомендований для реалізації іншим українськими компаніями.
«Дуальна освіта є добрим прикладом економічної безбар’єрності. Так безбар’єрність дає реальні переваги для молодих фахівців, стимулює їхній розвиток. За ініціативи першої леді Олени Зеленської заснована спільнота „Бізнес без бар’єрів“. Одне з її завдань — познайомити малий та середній бізнес з кращими практиками інклюзії, рівності та різноманіття. Сподіваюсь, цей кейс, а також інші приклади та поради, які розміщено на порталі, допоможуть багатьом українським компаніям відкрити для себе нові безбар’єрні можливості та стати успішнішими», — зазначила радниця-уповноважена Президента України з питань безбар’єрності Тетяна Ломакіна.
ДТЕК є підписантом Глобального договору ООН, і проєкт «Дуальна освіта» безпосередньо відповідає цілям цього документа. Зокрема, цілі № 4, яка передбачає можливість для кожного здобувати якісну освіту протягом всього життя. А також цілі № 8, яка декларує економічне зростання та право на гідну заробітну плату.
«ДТЕК — надійна та відповідальна компанія. Сьогодні ми трансформуємо свій бізнес відповідно до Нової Стратегії ДТЕК-2030, заснованої на принципах ESG та відповідальності бізнесу за досягнення цілей Сталого розвитку Глобального Договору ООН. Одним з важливих напрямків нашої роботи є підтримка та розвиток талановитої молоді. Адже ми як компанія-роботодавець зацікавлені в тому, щоб у нас з’являлось більше фахових молодих спеціалістів. Тому ми надаємо їм можливість отримувати одночасно і навчання, і практику у нас. А згодом вони можуть залишитися працювати в компанії», — розповідає керівниця департаменту комунікацій ДТЕК Мережі Діана Кладова.
Студенти-дуальники навчаються за індивідуальною програмою, в якій 30% займає теорія, а 70% — практика безпосередньо на підприємстві. Компанія забезпечує студентів заробітною платою та повним соціальним пакетом з медичною страховкою, відпустками, лікарняним тощо.
«Дуальна форма освіти — це дуже хороший спосіб навчатися і закріплювати свої теоретичні навички на практиці. Ну, і до того ж отримувати заробітну плату. Я маю перевагу над студентами, які вивчають лише теорію, бо я бачив, як це працює насправді. В ДТЕК мені подобається, що я можу працювати на сучасному обладнанні. А ще мені подобається колектив — всі дружні, старші допомагають нам, розказують багато цікавого», — розповідає Віталій Косик, електромонтер 3-го розряду ДТЕК Київські електромережі, який цього року проходить навчання за програмою «Дуальна освіта».
На сьогодні 32 учні, які навчалися за дуальною програмою, закінчили навчання та стали співробітниками компаній з розподілу електроенергії, що входять в операційний холдинг ДТЕК Мережі.
Для того, щоб стати учасником проєкту «Дуальна освіта» операторів системи розподілу, що входять в операційний холдинг ДТЕК Мережі, студент має здобувати освіту за спеціальністю, що пов’язана з енергетикою, навчатися на 2-4 курсі одного з навчальних закладів, що уклав угоду з компанією, заповнити анкету та пройти відбір.