Результати роботи ДТЕК Мережі за липень: світло повернули майже 500 тисяч родин у трьох областях України
За минулий місяць фахівці операторів системи розподілу ДТЕК Мережі відновили роботу електромереж, що були пошкоджені внаслідок бойових дій, для 478 тисяч родин у 590 населених пунктах Донецької, Дніпропетровської та Одеської областей.
Найчастіше ремонтувати пошкоджені обстрілами мережі доводиться у Донецькій області, де наразі тривають найінтенсивніші бої. Тільки за липень фахівці ДТЕК Донецькі електромережі відновили постачання світла понад 457 тисячам осель мешканців області у 522 населених пунктах Бахмутського, Краматорського, Волноваського та Покровського районів. У значну частину будинків світло доводиться повертати мало не щодня через бойові дії, що тримають інтенсивність.
Дедалі частішими стають пошкодження електромережі ворожими снарядами у Дніпропетровській області. У липні енергетики відновили постачання світла до осель 17 тисяч родин. Роботи проводили у 61 населеному пункті Криворізького та Нікопольського районів.
Крім того, у липні тричі ворожі ракети руйнували інфраструктуру електромереж та приводили до відключення світла на Одещині. Фахівці ДТЕК Одеські електромережі повернули електропостачання понад 3 тисячам родин у 7 населених пунктах області.
Енергетики ДТЕК безперервно працюють вже 159 діб та разом зі всіма службами роблять все можливе для того, аби українці мали вдома світло.
Нагадаємо, у травні були повністю завершені роботи по відновленню електропостачання мешканцям постраждалих від окупації районів Київщини. За попередніми підрахунками відновлення мереж Київщини до якості та надійності електропостачання довоєнного часу потребуватиме інвестицій в розмірі близько 1 млрд грн.
З них понад 300 мільйонів гривень компанія вже інвестували у повернення світла мешканцям Київської області. Попереду другий етап відновлення мереж - відновлення резервних джерел живлення, що дасть змогу забезпечувати надійне електропостачання міст та сіл, які були до початку військових дій. Він потребує інвестицій в орієнтовному розмірі ще 600-700 млн. грн. у перспективі 2022-2023 років.
Компанії необхідна допомога держави та міжнародних партнерів у розмірі близько 1 млрд грн для того, щоб повноцінно відновити інфраструктуру мереж та розвивати її згідно плану та потреб мешканців області.