Розвиток згідно з принципами сталого розвитку залишається нашою ключовою метою, попри виклики війни, – ДТЕК Мережі
Начальник вiддiлу з екологічної безпеки компанії ДТЕК Мережі взяла участь в Advisory Board Workshop проєкту LIFE Danube Free Sky та 15-а Конференції MAVIR з охорони птахів. Разом з 120 представниками світових енергокомпаній, виробників обладнання та орнітологами обговорили впровадження ESG-ініціатив із захисту біорізноманіття на ЛЕП та імплементації європейської Директиви з корпоративної звітності.
«Розвиток згідно принципів сталого розвитку залишається нашою ключовою метою, попри виклики війни. Ми послідовно реалізуємо проєкти із захисту вразливих видів птахів, зокрема лелек. Енергетики обстежують лінії електропередачі, встановлюють птахозахисні пристрої та штучні гнізда. Такі заходи не тільки допомагають зберегти світло в будинках наших клієнтів, але рятують життя птахів. За 11 років реалізації проєкту #Лелеченьки близько 20 тисяч лелек стали на крило завдяки зусиллям операторів систем розподілу ДТЕК Мережі», – зазначила Олена Потапенко, начальниця відділу з екологічної безпеки ДТЕК Мережі, під час свого виступу.
Одним із прикладів сталого розвитку та відповідального підходу до природи є проєкт #Лелеченьки, який ОСР ДТЕК Мережі реалізовують вже 11 років навіть під час війни. Його головна мета – збереження популяції білого лелеки в Україні. Проєкт об’єднав зусилля бізнесу, майбутнього покоління українців та сучасного мистецтва, щоб привернути увагу суспільства до проблеми скорочення біорізноманіття.
З 2013 року компанія встановила понад 680 платформ для гнізд лелек на електроопорах, використовуючи спеціальні металеві конструкції. Улітку 2023 року ДТЕК Мережі разом із Західноукраїнським орнітологічним товариством приєдналися до міжнародного проєкту польського орнітологічного товариства Małopolskiego Towarzystwa Ornitologicznego. У межах цього проєкту енергетики допомогли окільцювати 166 пташенят в Одеській та Дніпропетровській областях, сприяючи дослідженню та захисту білого лелеки.
Окрім цього, енергетики передбачають встановлення птахозахисних пристроїв під час реконструкції ліній електропередачі, де раніше виникали аварійні відключення через загибель птахів. Це не лише допомагає зберегти їхнє життя, але й підвищує надійність електропостачання, зменшуючи ризики аварій.
Європейські партнери висловили захоплення відданістю та мужністю українських енергетиків, які навіть під час війни не лише відновлюють мережі, а й підтримують глобальні ініціативи для збереження природи.