З турботою про навколишнє середовище: ДТЕК Донецькі електромережі передав на утилізацію та вторинне використання 7, 1 тисячі тонн відходів
ДТЕК Донецькі електромережі сортує відходи виробництва на 40 видів: скло, макулатура, полімери, залізобетонні матеріали тощо. Роблять це, щоб передавати відпрацьовані матеріали на утилізацію, а не накопичувати на полігонах. 70% зібраних відходів переробляють для вторинного використання і 30% складують на полігонах. Таке поводження з відходами відповідає європейській моделі економіки замкнутого циклу (циркулярної) та допомагає раціонально споживати природні ресурси.
«ДТЕК трансформує бізнес згідно Нової стратегії 2030 заснованої на принципах ESG, цінностях і відповідальності бізнесу за прогрес у досягненні Цілей Сталого розвитку Глобального договору ООН. ДТЕК Донецькі електромережі сортує відходи та передає на утилізацію спеціалізованим організаціям, що мають ліцензії на поводження з відходами. За 8 років роботи утворили 10,2 тисячі тонн відходів. З них 7,1 тисячі тонн передали на утилізацію. Основна частина відходів після перероблення використовується повторно», — розповів генеральний директор ДТЕК Донецькі електромережі Олексій Дегтярьов.
Основні види відходів діяльності компанії — залізобетонні, дерев’яні опори, лом чорних і кольорових металів, відпрацьовані нафтопродукти, шини, промаслені відходи, акумулятори, макулатура, скло, відпрацьоване електрообладнання, полімери, відпрацьовані ртутні лампи, відходи гумотехнічних виробів.
Також в компанії щорічно утворюється до 6 тонн бою фарфорових ізоляторів. Це інертний матеріал, який можна використовувати при виробництві вогнетривів, електротехнічної кераміки, а також для облаштування доріжок в ландшафтному дизайні. Наразі компанія шукає можливих споживачів.
Крім того, ДТЕК Донецькі електромережі реалізує заходи, які допомагають скорочувати утворення відходів. З 2019 року компанія не закуповує ртутовмісні лампи. При виході з ладу ламп розжарювання та енергоощадних їх замінюють на світлодіодні. Вже встановили 7976 світлодіодних ламп. У планах — повністю відмовитися від використання ртутовмісних приладів освітлення до 2023 року.
Як відповідально споживати ресурси, сортувати відходи та передавати їх на утилізацію не тільки на роботі, але і вдома, ДТЕК Донецькі електромережі навчає усіх своїх співробітників, систематично проводить інформаційну кампанію «Нуль відходів».
Як повідомлялося раніше, у 2020 році ДТЕК Донецькі електромережі встановив на опорах ліній електропередачі 7 спеціальних захисних платформ для гнізд лелек в Донецькій області. Завдяки цій ініціативі тільки за минулий рік зберегли понад 70 птахів, занесених до Бернської Конвенції з охорони природного середовища існування в Європі.