З турботою про довкілля: ДТЕК Київські регіональні електромережі утилізує відходи виробництва
«ДТЕК трансформує бізнес згідно Нової стратегії 2030 заснованої на принципах ESG, цінностях і відповідальності бізнесу за прогрес у досягненні Цілей Сталого розвитку Глобального договору ООН. Ми системно працюємо над мінімізацією кількості відходів. А ті що утворюються — максимально сортуємо та передаємо на переробку. Наприкінці листопада фахівці компанії передали на утилізацію та переробку майже 6 тонн небезпечних відходів та 600 люмінесцентних ламп з виробничих майданчиків центрального офісу», — розповів генеральний директор ДТЕК Київські регіональні електромережі Віталій Шайда.
Загалом компанія передала на утилізацію 13 типів відходів, з яких 9 — небезпечні. Один основних видів відходів діяльності ДТЕК Київські регіональні електромережі — відпрацьовані фарфорові та скляні ізолятори. Це інертний матеріал, який можна використовувати при виробництві вогнетривів, електротехнічної кераміки, а також для облаштування доріжок в ландшафтному дизайні. Компанія передала на переробку та утилізацію п’ять тонн. Серед інших відходів, які компанія передала на утилізацію: 200 кг пальчикових батарейок, майже 200 кг промасленого ганчір’я та 340 кг відпрацьованої офісної техніки й запчастин до неї.
Крім того, ДТЕК Київські регіональні електромережі реалізує заходи, які допомагають скорочувати обсяги утворення відходів. Упродовж 2021 року фахівці ДТЕК Київські регіональні електромережі замінили на підстанціях 35-110 кВ у Київській області 41 масляний вимикач на нові — вакуумні. Вони надійніші та не несуть потенційної загрози навколишньому середовищу через ймовірне витікання масла. Завдяки вакуумним вимикачам клієнти мають більш стабільне електропостачання та безпечне довкілля.
Як повідомлялося раніше, з 2019 року компанія не закуповує ртутовмісні лампи. З початку 2021 року ДТЕК Київські регіональні електромережі встановив понад 2 тис. екологічних та енергоефективних світлодіодних ламп замість ртутьвмісних.