З турботою про навколишнє середовище: ДТЕК Одеські електромережі передав на утилізацію і вторинне використання 29 тонн відходів
ДТЕК Одеські електромережі сортує відходи виробництва на 40 видів, серед яких — залишки картону та макулатури, відпрацьовані елементи живлення, промаслений папір та ганчір’я, відходи гуми тощо. Роздільний збір відходів потрібен для розподілу відходів на ті, що можна використовувати, як вторинну сировину та реалізовувати, та ті, що потрібно направляти на утилізацію.
«ДТЕК трансформує бізнес згідно Нової стратегії 2030 заснованої на принципах ESG, цінностях і відповідальності бізнесу за прогрес у досягненні Цілей Сталого розвитку Глобального договору ООН. ДТЕК Одеські електромережі сортує відходи та передає на утилізацію спеціалізованим організаціям, що мають ліцензії на поводження з відходами. Основна частина відходів використовується повторно. За останній рік майже 29 тонн відходів ми передали на утилізацію», — розповів Олександр Фоменко, генеральний директор ДТЕК Одеські електромережі.
Брухт чорних та кольорових металів компанія реалізовує для сторонніх організацій. Після реконструкцій повітряних ліній 0,4-10 кВ залишаються залізобетонні опори, які вже неможливо використовувати за призначенням. У 2020 році таких було 2,6 тис. штук. Компанія використовує їх для власних потреб — будує екрановані майданчики.
Також на підприємстві щорічно утворюється понад три тонни бою фарфорових ізоляторів. Це інертний матеріал, який можна використовувати при виробництві електротехнічної кераміки, а також для облаштування доріжок в ландшафтному дизайні. Наразі компанія шукає можливих споживачів.
До того ж ДТЕК Одеські електромережі реалізовує заходи, які допомагають скорочувати утворення відходів. З 2019 року компанія не закуповує лампи, що містять ртуть. При виході з ладу лампи розжарювання та енергоощадні лампи замінюють на світлодіодні. За неповних два роки оператор системи розподілу встановив 4369 світлодіодних ламп і планує повністю відмовитися від використання приладів освітлення, що містять ртуть, до 2025 року. За останні два роки компанія направила на утилізацію 7638 таких ламп.
Як повідомлялося раніше, у 2020 році компанія побудувала 28 екранованих майданчиків на території структурних підрозділів для тимчасового зберігання відходів, в планах на 2021 рік — ще вісім. Завдяки цим заходам захистили 2500 м2 землі від виробничих забруднень. Також компанія приділяє особливу увагу охороні праці та екологічності бізнесу. На підтвердження цього компанія успішно пройшла аудит та отримала сертифікати про відповідність міжнародним стандартам — ISO 45001:2018 та ISO 14001:2015.