Шість місяців боротьби на енергофронті: енергетики повернули світло в 3,6 млн домівок українців
За серпень електромонтери ДТЕК повернули світло понад 344 тисячам родин у 588 населених пунктах, що лишись без електропостачання внаслідок обстрілів у Донецькій та Дніпропетровській областях. Всього з початку повномасштабної агресії рф на території України світло повернули вже 3,6 млн домогосподарств в Києві, Київській, Одеській, Дніпропетровській та Донецькій областях. Значній частині цих родин світло доводилося повертати вже десятки разів через регулярні обстріли.
Найбільше пошкоджень зазнають електромережі Донецької області. Щодня відбуваються обстріли, котрі лишають без світла тисячі родин області. Лише за останній місяць електромонтери ДТЕК повернули світло понад 271 тисячі родин області у 413 населених пунктів. У деяких населених пунктах енергетики виконують роботи майже щодня, через масовані артилерійські та авіа обстріли. З 24 лютого світло повернули вже 2,7 млн разів у оселі мешканців Донеччини.
Дедалі активнішими стають також обстріли Дніпропетровщини. Регулярно від ворожих ударів страждає Криворізький, Нікопольський та Синельниківський райони. У серпні енергетикам довелося відновлювати світло для майже 72 тисяч родин у 174 населених пунктах області. Від початку повномасштабного вторгнення електропостачання повернули для майже 127 тисяч домогосподарств.
Енергетики ДТЕК безперервно працюють вже 190 добу та разом зі всіма службами роблять все можливе для того, аби наші клієнти мали вдома світло.
Нагадаємо, за попередніми підрахунками відновлення мереж Київщини до якості та надійності електропостачання довоєнного часу потребуватиме інвестицій в розмірі близько 1 млрд грн.
З них понад 300 мільйонів гривень компанія вже інвестувала у повернення світла мешканцям Київської області одразу після звільнення від окупантів. Другий етап відновлення мереж – відновлення резервних джерел живлення, потребує інвестицій в розмірі ще 600-700 млн. грн. у перспективі 2022-2023 років. Однак він дасть змогу забезпечувати надійне електропостачання міст та сіл, які були до початку військових дій.
Компанії необхідна допомога держави та міжнародних партнерів у розмірі близько 1 млрд грн для того, щоб повноцінно відновити інфраструктуру мереж та розвивати її згідно плану та потреб мешканців області.